מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיפור חייהם

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי סיפורי החיים של ניצולי שואה. 3

תלמידי מגמת הספרות בבית הספר אלדד – החליטו לכתוב את קורות חייהם של ניצולי שואה ממרכז יום למען הקשיש – הדר – בעיר. קודם שיצאו למבצע התיעוד, הם השתתפו בסדנת כתיבה מקצועית ונחשפו לכתיבה תיעודית וספרותית. התוצאה – 10 סיפורים מרגשים ומרתקים, שהעצימו את התלמידים ואת ניצולי השואה, כאחד.

סיפורי החיים של ניצולי שואה. 5

שיתוף פעולה מדהים בין תלמידי כיתה י' במגמת ספרות בבית הספר אלדד לבין ניצולי שואה ממרכז יום לקשיש בנתניה – צוין באירוע מיוחד שהתקיים לאחרונה בבית הספר השש שנתי אלדד.

במהלך הארוע – קיבל במתנה כל ניצול שואה ספר אישי עם סיפור חייו המרתק שנכתב ברגישות ובצורה מקצועית על ידי תלמידי המגמה.

יצויין כי תלמידי מגמת הספרות, השתתפו בסדנת כתיבה מקצועית, נחשפו לכתיבה תיעודית וספרותית ונפגשו עם ניצולי שואה בסדרת מפגשים במטרה לתעד את סיפורם האישי.

סיפורי חיים של ניצולי השואה. 2

לדברי טובי פינצ'וב, מנכ"לית בית הספר, הפרוייקט מהווה יחידת בגרות אחת מתוך חמש יח"ל ונעשה בתהליך  p.b.l (למידה מבוססת פרויקטים) אותו מוביל בית הספר כייחודיות פדגוגית.

עוד ציינה כי המפגשים בין ניצולי השואה והתלמידים היו מרתקים ומרגשים מאוד לשני הצדדים, כאשר מפגש הסיום בו כל ניצול שואה קיבל ספר אישי עם סיפורו האישי, היה נקודה מעצימה במיוחד.

חגית ג'רבי, המורה שהובילה את הפרויקט ומרכזת ספרות בבית הספר אמרה: " איזה סיפוק היה לי להוביל שיתוף פעולה ערכי, ייחודי וחדשני שיש בו חווית למידה מעצימה ומעורבות חברתית-קהילתית במיטבה".

 

ותודה למנהלת מרכז היום לקשיש –  שרה, על שיתוף הפעולה הפורה והמרגש.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים