מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נתניה הכתירה חתן וכלת תנ"ך חדשים

צילום נמרוד גליקמן

ביום שני האחרון התקיים חידון התנ"ך העירוני ע"ש יעקב חומרי לילדים ונוער מטעם היחידה לתרבות יהודית בעמותה לחינוך בלתי פורמלי. החידון   התקיים בהיכל התרבות על שם אריק איינשטיין בעיר.

עשרים ושישה נערים ונערות מגילאי 11-16 התמודדו על תואר חתן/כלת התנ"ך של העיר נתניה. לאחר חידון מותח בו הפגינו המתמודדים ידע רב, קטפו את תואר בועז זינגר מבית הספר 'נעם' בנים והודיה מילגרום מבית הספר 'בר אילן' בנות עם לא פחות מ – 100 נקודות כל אחד.

הפתעת החידון הגיעה דווקא מבית הספר הממלכתי 'שמרית אור' שנציגיו הצליחו לתפוס את המקום השלישי והרביעי, כאשר תלמידת ביה"ס שני ברר שזכתה במקום השלישי הצליחה להרשים את השופטים במיוחד בידע הרב שהפגינה.

את החידון שפטו סגני ראש העיר חגי חדד ודניאל בשארי, וכן חבר המועצה הרב משה לחובר, מנכ"ל העמותה לחינוך בלתי פורמלי, משה קייזלר ונציג סיירת חות"ם של משרד החינוך – מאיר לדרמן.

השנה החליטו מארגני התחרות לגוון ולאחר שנים רבות וטובות של הפקת חידונים יחד עם חתן התנ"ך העולמי לשעבר – יואב שלוסברג, על הפקת התחרות הופקדה הנהגת התנ"ך הצעירה של משרד החינוך בהובלת חננאל מלכה.

רועי זלצר מנהל היחידה לתרבות תורנית בעמותה לחינוך בלתי פורמלי ציין כי: "המספר הגבוה של המתמודדים ורמת הידע שלהם מראה כמה התנ"ך פועם בליבם של תושבי נתניה".

על האירגון של התחרות אמר רועי: "יש מקום לומר תודה רבה על העבודה המדהימה שעשו המארגנים ולמי שחיברו את שאלות החידון, מאיר לדרמן ואיתן שטרסברג ששמו להם למטרה לקדם את התנ"ך ואת לימודו".

 

צילום נמרוד גליקמן

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408