מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נפגש בבקו"ם

שם הכותב: אפי ישראל נפגש בבקום

שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון נפגש עם חניכי וחניכות כיתות י"א-י"ב ממרכז 'חינוך לפסגות' נתניה נייסקול על יסודי, בכדי לשוחח עימם לקראת גיוסם הקרוב לצה"ל. 

במסגרת המפגש, החניכים והחניכות התעניינו בעברו הצבאי והציבורי ארוך השנים של יעלון, שהשיב לשאלותיהם שעסקו בהמלצות לקראת השירות הצבאי שלהם וכן בנושאים לאומיים שעל סדר היום. יעלון הדגיש את חשיבות החינוך הערכי, כבסיס למוטיבציה לתרום למדינה ולשרת שירות משמעותי. לדבריו, כבר מגיל צעיר החדירו בו ובחבריו בבית, בבית הספר ובתנועת הנוער – את הצורך לקחת אחריות, בין אם אחריות עצמית ובין אם כלפי המדינה והחברה.

בהתייחס להיבט המדיני, נשאל יעלון מה לדעתו הסיכוי להגיע להסכם שלום, כמי ששימש במשך שנים רבות בתפקידים בכירים במערכת הצבאית ואף כרמטכ"ל. יעלון השיב כי אינו חושב שניתן להגיע להסכם שלום בטווח הנראה לעין, אך כן ניתן לחתור ולהגיע למצב של יציבות ביטחונית אזורית. לדבריו: "ישראל צריכה לשאוף למצות אינטרסים אזוריים משותפים ולטפח שיתופי פעולה אסטרטגיים. הטקס וההגדרה הרשמית של הסכם לא חשובים, כמו היציבות שבשטח".

החניכים והחניכות הביעו עניין גם בניסיונו כפוליטיקאי, ושאלו על עמדתו בכל הנוגע לפעולות וצעדים שנקט במהלך שנים אלו. על כך השיב ואמר: "אני לא מצטער על 7 שנות פוליטיקה. עשיתי המון והשפעתי המון, בנושאים לאומיים ולא רק בביטחון, אלא גם בתחומים החברתיים, החינוכיים והכלכליים, זו זכות גדולה לעשות למען מדינת ישראל ולהשפיע דרך הזירות בהן מתקבלות ההחלטות המשפיעות על חיינו כולנו ואני מתכוון להמשיך בכך ונערך לכך״.

חנה דורסמן, מנכ"לית עמותת 'חינוך לפסגות' התייחסה למפגש: "אני רוצה להודות למר יעלון על המפגש המרתק. אנו בעמותה רואים חשיבות גדולה בהיותם של החניכים והחניכות שלנו דור ההנהגה העתידי בחברה הישראלית, מכאן שמפגשים עם מנהיג כמו משה (בוגי) יעלון, הינם חלק מהותי ובלתי נפרד מהתפיסה החינוכית שלנו. במפגש התייחס יעלון לחשיבותה של לקיחת אחריות של כל אחד ואחת מאתנו כלפי עצמנו, המדינה והחברה, מוטיב חשוב שאנו בעמותה מחזקים ומדגישים כערך משמעותי".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים