מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ניפצו את הרף

ניפצו את הרף זוכות חידון סודקות מנתניה 2017

מסתבר כי בחידון "סודקות את תקרת הזכוכית" הארצי לשנת תשע"ז של שער –'כל ישראל חברים', זכו נבחרות של ארבעה בתי ספר מנתניה בכל שלושת המקומות הראשונים. כקינוח – זכתה התלמידה קטרין גריגורייב מבית הספר עגנון בחלק של החידון, שבו השתתפו כל הנערות באירוע דרך אפליקציית קהוט.

הזוכות :

במקום הראשון: תלמידות תמר אריאל (שפירא) נתניה

במקום השני: תלמידות שרת נתניה

במקום השלישי: תלמידות בתי הספר טשרניחובסקי וריגלר, נתניה

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "כבוד גדול לתלמידות ולבתי הספר שלנו וכבוד גדול מאוד לתוכנית החינוכית. סדקנו את תקרת הזכוכית."

 

'חידון סודקות הארצי השנתי' תשע"ז של  'כל ישראל חברים-אליאנס', התקיים במכון ויצמן למדע, רחובות, זו השנה הרביעית ועמד בסימן  המודעות של אליאנס מאז הקמתה, לחשיבות ההשכלה בקרב נשים, קידומן והעצמתן. החידון שהתקיים ע"י "שער" – החטיבה למצוינות חינוכית של 'כל ישראל חברים' בשיתוף עם מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן, מבטא את העבודה ותהליך הלמידה שמתקיימים  בתכנית ייחודית – "סודקות את תקרת הזכוכית" שנועדה להעניק לנערות את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית, הכוללת מתמטיקה מוגברת ומקצועות מדעיים, פותחת להן דלתות ומגדילה את סיכוייהן לבחור ללמוד בעתיד מקצועות מדע והנדסה באוניברסיטה.

במהלך ליווי הנערות (מכיתה ח ועד לצבא) מאמצים אותן מפעלים וחברות שונות: אינטל, עת הדעת, ורינט, EMC-Dell, אלביט, סיסקו, אמדוקס, HP אינדיגו, IBM, AVT, טבע, ECI, סטרטסיס,  מטיפיק, טבע/ ECI, NESS, Xtreme IO, מרוול, פורטר ונובלוס. המפעלים ממלאים תפקיד חשוב בחשיפתן לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע וההנדסה השונים המתקיימים בהם. כך הן זוכות להעצמה ומקבלות מודלים ומודליות לחיקוי הדוחפים אותן בדרכן להצלחה.

 

החידון, שנערך לכבוד המדענית פרופסור קולט לוינר  – שותפה לתכנית מן היסוד ומדענית פיסיקה ואנרגיה, הפעיל את כל הבנות בקהל. בשלב הראשון התמודדו כל  450 ה"סודקות" ממקום מושבן בקהל בשאלות גיאומטריות באפליקציית קהוט . בשלב השני השתתפו ארבע  נציגות מכיתות ט' מכל בי"ס במשחקי מתמטיקה: 100 תלמידות ו-25 בתי ספר. את החידון הנחה ד"ר יוסי אלרן, ראש היחידה לטכנולוגיה בחינוך במכון דוידסון לחינוך מדעי.

ד"ר יהודה מימרן, מנכ"ל 'כל ישראל חברים- אליאנס' בירך את הנוכחים וציין כי "בשנת 2017 – 49% מהתלמידים שמסיימים בגרות 5 יחידות במתמטיקה הן בנות. ב-2018 – 52% מהמסיימים תהיינה בנות. אתן צודקות וחלוצות. כל אחת מכן ראויה להערכה הגדולה ביותר. נצלו את תקופת הלימודים וההזדמנות שלכן כדי לפתוח את עתידכן. לא רק מבחינה אינטלקטואלית אלא גם מבחינת ערבות הדדית ואחריות לזולת ולחברה שלנו…"

פרופ' ורדה רוטר, חוקרת בתחום הסרטן ומנהלת מרכז בריאות האישה במכון ויצמן למדע, בירכה בשם נשיא המכון דניאל זייפמן: "עד שהחברה לא תחשוב שלאישה זכות יתרה, תהיה תלויה מעל ראשינו תקרת זכוכית שאנו רוצים לשבור. נשים צריכות להיאבק בעצמן כי אם אין אני לי מי לי? תאמינו בעצמכן כי אתן יכולות". ד"ר יוסי אלרן, ממלא מקום מנכ"ל מכון דוידסון לחינוך מדעי הוסיף: "תקרת הזכוכית לא צריכה להיסדק אלא להיעלם….". אודיאה דורי, מנהלת שער-היחידה למצוינות חינוכית 'כל ישראל חברים' העבירה מסר לכל הבנות באולם: " אתן מקסימות! זכיתן מעצם הימצאותכן כאן היום. אתן פה במקום של השראה, אתגר ולא רק תחרות. כל הכבוד לכן!"…

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים