מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נוטעים שורשים

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

לכל הבאים בשערי אולפנית בר אילן ביום חמישי האחרון, נדמה היה כי נכנסו לפריז בירת צרפת, שכן ברקע התנגנו שנסונים צרפתים, דגלי צרפת ניתלו באולפנית ובאויר עלה ניחוח של באגטים וקרואסונים.

כל זה הוכן לכבודן של 28 בנות עולות חדשות ומשפחותיהן, שהגיעו לאחרונה לארץ והיה בסימן "נוטעים ומעמיקים שורשים בארץ".

בהתכנסות הבוקר, שיתפו הבנות העולות את כלל הבנות בהרגשתן בארץ החדשה, סיפרו איך היה בצרפת ומה הסיבות שבגללן בחרה משפחתן להגיע ארצה, כאשר ההורים שלקחו חלק סיפרו על האתגר במעבר מארץ לארץ , על התחלת חיים חדשים בארץ אחרת, על הלבטים שהיו מנת חלקן לפני העלייה, על הקושי בשימוש בשפה העברית ומאידך – על הקהילה הצרפתית שגדלה והולכת בנתניה.

בהמשך, רקדו ושרו הבנות העולות שירים בצרפתית כשקהל הבנות, ההורים והצוות נסחף לקצב במחיאות כפיים.

כשהסתיים הטקס, יצאו הבנות ומשפחותיהן לחצר האולפנית, כאשר כל משפחה נטעה עץ פרי במטרה להשריש את השורשים של המשפחה לא רק במחשבה אלא ממש במעשה. הנטיעות היו מרגשות מאוד. "אף פעם לא חשבתי על אדמת ארץ ישראל אלא רק על המדינה אמרה אחת האמהות. המעשה של החפירה בקרקע ונטיעת העץ ריגשו אותי מאוד ונתנו לי תחושת שייכות לאדמה, לעם ולארץ." "זו הייתה חגיגה של ממש" הוסיפה אחת התלמידות "בזכות הבוקר הזה למדתי על המקום ממנו באות הבנות ועל התחושות שלהן, החששות שלהן והכי חשוב התקוות שלהן."

מהנהלת האולפנית נמסר : "אנו רואים את משפחות התלמידות כחלק בלתי נפרד מהעשייה הבית ספרית. בקליטת העלייה הברוכה, חשוב לנו לקרב גם את ההורים  לנעשה בבית הביה"ס וגם לתת להם תמיכה וחיבוק, מתוך הבנה שהבנות  שמגיעות אלינו הן בגיל ההתבגרות, שגם בלי מעבר מרץ לארץ, הוא גיל שאינו פשוט. למעשה הן עוזבות עולם מלא ומוכר ומגיעות למקום חדש, כאשר אנו משתדלים להקל עליהן את הקליטה בארץ על ידי עטיפתן באהבה ובצוות מלווה שנותן מענה לצורכיהן  ולצורכי המשפחות.

יש לציין כי בביה"ס יש כיתת אולפן ויש רכז שמסייע לבנות והוריהן להיקלט באופן מיטבי."

 

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *