מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצטיינים בחינוך

שם הכותב: עדי שבתאי מקום שני לאורט גוטמן

ערב פתיחת שנת הלימודים – התבשר בית הספר אורט גוטמן בנתניה כי זכה במקום השני בארץ בפרס חינוך של אורט ישראל לשנת תשע"ז, כבית ספר מצטיין. השופטים בתחרות שיבחו את התהליכים החינוכיים וההישגים המרשימים, שהם מנת חלקם של בית הספר השש-שנתי. מנכלית בית הספר, טל בר מעוז : "אני גאה בצוות ההנהלה, המורים והעובדים ובתלמידי היקרים. בזכותם, אני ממשיכה להתרגש כל שנה מחדש". הפרס הוענק לבית הספר על התייחסות אישית בפן הפדגוגי לתלמידים, על קידום מגמות מדעיות וטכנולוגיות וקידום מצוינות והשכלה גבוהה בקרב תלמידיו.  חטיבת הביניים של בית הספר אורט גוטמן מנוהלת ע"י עליזה בילו ואת החטיבה העליונה מנהלת עינת רווח.

אורט גוטמן נושא את דגלי "הערכים והטכנולוגיה" הבאים לידי ביטוי בדרכי ההוראה והלמידה, התרומה לקהילה והמעורבות החברתית. "ייחודיות בית-הספר" נכתב בנימוקי הפרס "מתאפיינת באוכלוסיית תלמידים הטרוגנית. הגב' טל בר-מעוז, מנהלת בית הספר וצוותה מתייחסים להטרוגניות זו כאתגר, ותופרים "חליפה אישית" בפן של פדגוגיה, תמיכה רגשית וליווי תואם המביא כל אחד מהם לשיא ההצלחה. התלמידים זוכים למעטפת רחבה 24/7 ומרגישים בביה"ס תחושה של "בית".

 

"בית הספר זכה בתעודת הוקרה על קידום מצוינות והשכלה גבוהה בקרב תלמידיו, ובמיוחד על תמיכתו באלו המשתתפים בתוכנית היוקרתית "מדעני וממציאי העתיד" של אוניברסיטת תל-אביב. התלמידים בבית הספר אורט גוטמן נחשפים לאקדמיה כבר בחטיבת הביניים, ויש אף את אלה הבוחרים להמשיך לקורסים אקדמיים וצוברים נקודות זכות לתואר ראשון, בהיותם בתיכון. 79% אחוז מתלמידי החט"ע לומדים במגמות מדעיות וטכנולוגיות בשנה"ל תשע"ז.

 

ב"אני מאמין" הבית ספרי, באים לידי ביטוי חיזוק תחושת השייכות לחברה הישראלית מההיבט היהודי, הציוני והדמוקרטי ועידוד למצוינות. עקרון המנחה את אורח החיים הבית ספרי: חתירה למיצוי מלא של יכולות התלמידים וכישוריהם באמצעות מתן תנאים הולמים וטיפוח תודעת האחריות האישית של התלמיד למעשיו ולסביבתו.

"ביה"ס משמש כחממה לפיתוח ולהכשרת צוותי הוראה. במהלך שלוש השנים האחרונות נקלטו כ-40 מורים ברצף השש-שנתי. הצוות המוביל בביה"ס משמש למורים אלה – מנטורים העושים חניכה אישית מצמיחה ומעצימה, בליווי פדגוגי, רגשי וארגוני לקליטה מיטבית בביה"ס."

אחד מערכי היסוד החרותים על דגלו של בית ספר אורט גוטמן הוא ערך המצוינות. השאיפה למצוינות היא אורח חיים שטומן בחובו ערכים של השקעה, התמדה, חריצות וחתירה למטרה, אלה באים לידי ביטוי בחזון ביה"ס והלכה למעשה, ולראייה הפרס שקיבלו.

 

 

 

צילום: באדיבות אורט גוטמן

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים