מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצוינים בחינוך

שם הכתב: אפי ישראל

גאווה עירונית גדולה עם זכייתו של בית ספר ממלכתי ע"ש "לאה גולדברג" בקרית השרון באות מצוינות לחינוך יהודי, ציוני ואזרחי לשנת הלימודים תשע"ו.

האות ניתן לאחר ארבע שנים בהן פותח והוטמע תהליך של צמיחת הייחודיות הבית ספרית: "מורשת מצמיחה עתיד" – בונים גשרים בין אתמול ומחר.

במסגרת התכנית נכתבו ונלמדו ע"י הצוות החינוכי בשיתוף הקהילה, שבע יחידות הוראה בכל שכבות הגיל בבית הספר, בתכנית מקיפה השזורה בתכני תחומי הידע ובתוכניות משרד החינוך. מטרתה של התוכנית לברר עם התלמידים והקהילה את ערכיהם, זהותם היהודית- ישראלית ואת מעורבותם בקהילה תוך שימוש במגוון רב של שיטות חינוכיות חווייתיות המקדמות חשיבה מסדר גבוה ומשלבות תקשוב, משחק ולמידה משמעותית.

יחידות אלה מקשרות עבר, הווה ועתיד בנושאים כגון: סיפורו של העם היהודי בעבר והרלוונטיות שלו לימינו, למידה בחברותא בסוגיות הנוגעות לערכים, עיסוק בתרבות הישראלית באמצעות שירים, מפגש עם חזונם של מנהיגים ובדיקתם לאור המציאות כיום, בירור סוגיית שימור מול פיתוח לפני ובזמן יציאה לטיולים , העלאת סוגיית העוני והעזרה לזולת בהקשר של "שולחן הסדר" בפסח ועוד. מצוינים בחינוך צילום חברת טלילאו

השבוע לבש בית הספר חג לקראת ביקור ועדת אות המצוינות אשר בחנה את הטמעת הייחודיות הבית ספרית. הביקור נחלק לשבע תחנות כאשר בכל אחת הודגמה שיטת הלמידה ע"י תלמידים ומורים. הביקור הסתיים עם "סדר פסח" בהשתתפות כל תלמידי בית הספר.

בתום הביקור, קבעה הוועדה כי אות המצוינות יוענק לבית הספר "לאה גולדברג", מדובר בבית הספר הצומח היחיד בארץ שקיבל אות מצוינות בתוכנית זו.

מנהל האגף לחינוך יסודי וחט"צ, ד"ר שי פרוכטמן: "מינהל חינוך בנתניה מוביל מזה ארבע שנים תהליך ייחודיות שמטרתו שיפור וטיוב ההוראה והלמידה. בית הספר 'לאה גולדברג' ניכנס לתוכנית מארג ובעבודתו מוביל מצוינות על פי חזון ראש העיר מרים פיירברג-איכר והממונה על החינוך ד״ר אביטל לאופר".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *