מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצדיעים לדור העתיד

250 ילדים עם מוגבלויות מנתניה וערים נוספות, יחד עם מלוויהם, לקחו חלק בפעילויות ביער אילנות – אותן יזמה קק"ל במסגרת שבוע הצדעה לחינוך ולקהילה

מאת ברק גולן

בקרן קימת לישראל החליטו לצאת לראשונה בשבוע הצדעה לחינוך ולקהילה בישראל, במסגרתו יצקו תכנים ופעילויות משמעותיות עבור הילדים והנוער בנושאים אלה.

במשך שבוע שלם נערכו מגוון פעילויות וצעידות עם בני הנוער, זאת במטרה להדגיש ולחדד בפני בני הנוער את החשיבות של דרך ארץ, טבע וסביבה, מורשת ישראלית וקבלת האחר. השבוע התחיל ביום הצדעה לתנועות הנוער, אשר דואגים לחנך את דור העתיד. כל תנועות הנוער בישראל ביניהן תנועת הצופים, מכבי, הנוער העובד והלומד ועוד העבירו פעולות הנוגעות לשסעים בחברה הישראלית, רבגוניות, קבלת האחר, לכידות חברתית ועוד, במטרה לצמצם את תחושת הניכור בקרב בני הנוער.

למחרת התקיים יום הצדעה לאנשים עם מוגבלויות בארבעה מוקדים שונים ברחבי הארץ בהם אגמון החולה, יער אילנות ויער ראש ציפור בהשתתפות כ-800 אנשים. לגן הבוטני באילנות הגיעו כ- 250 ילדים עם מוגבלויות עם מלוויהם מבתי ספר בנתניה, פתח תקווה ורמלה מכיתה א' ועד גיל 21, וקיבלו הדרכות המותאמות לילדים עם מוגבלות.

שיאו של שבוע ההצדעה היה באירוע חגיגי בבית הנשיא שהתקיים בט"ו בשבט, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ויו"ר קק"ל דניאל עטר. במסגרת האירוע הוענקו תעודות הצטיינות ל-22 בני נוער מובילים בתחומים של יוזמות חינוכיות וחברתיות וחינוך מעורר השראה, זאת כאות הוקרה על עשייתם, יוזמתם, המהלכים האישים ופורצי הדרך ועל תרומתם הרבה לקהילה ובתקווה שימשיכו לסלול את הדרך עבור דור העתיד.

צילום באדיבות קק"ל

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן