מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מעלים הילוך

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי מעלים הילוך

העבודות להקמת מרכז הרובוטיקה החדשני בעגנון – נכנסו להילוך גבוה. בימים אלה הוחל בשלב ב' של הפרוייקט (שני מתוך שלושה שלבים) של מרכז הפיתוח במתחם הרובוטיקה הבית-ספרי.

יצויין כי העבודות וההצטיידות המתבצעות בשלב זה הן בעלות של למעלה מ- 500,000 ש"ח. המימון הועמד לרשות בית-הספר על ידי משרד החינוך וכן על ידי העמותה לקידום החינוך של התעשיין סטף ורטהיימר – עמותה לפיתוח היזמות והייצוא, כאשר העבודות מבוצעות על ידי עיריית נתניה.

בסופן של העבודות יכלול המרכז ארבעה חללים ובהם: מעבדת זורמים ללימוד הידראוליקה ופניאומטיקה שכבר פועלת, מרכז פיתוח המתבצע בשלב הנוכחי, שיכלול  8 עמדות תכנון ופיתוח לצוות. מדובר בעמדות ממוחשבות ובשולחן ישיבות מרכזי ועמדת מורה.

כמו כן יוקם מרכז יצור – סדנה משוכללת שתכלול אמצעים ליצור והרכבת רובוטים, לרבות שולחנות עבודה, ציוד יצור ומערכות מיחשוב וכן חדר הסבה – שיכלול פינות ישיבה ומטבחון המיועדים לישיבות צוות וסיעור מוחות.

מרכז זה מצטרף למעבדת הרובוטיקה ולמרכז FLL שכבר פועלים בחטיבת הביניים של עגנון.

אורי בקשי, מהנדס מכונות בהכשרתו, המרכז את המגמה בתיכון ציין שהמיזם מתאפשר הודות להחלטת משרד החינוך להפוך את בית הספר עגנון לבית ספר מדגים רובוטיקה ברמה הארצית, מעמד שבית הספר עגנון השיג תוך זמן קצר יחסית, לאחר שהצטיין בתחרויות ארציות ולאור המעשה החינוכי בתוך ביה"ס.

תודות להנדסאית רבקה דורון, העומדת בראש המגמה בחטיבת הביניים, שהיא מייסדת המגמה ומי שכתבה את תוכניות הלימוד הראשונות של המגמה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים