מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מעורבות חברתית בבר אילן

שם הכותב: עדי שבתאי בנות אולפנית בר אילן (3)

לדברי הרב יוסף שנה, ראש אולפנית בר אילן, החינוך לחסד מתקיים באולפנית לאורך כל שנות הלימוד, כמהלך  שש שנתי, כאשר  ישנו תהליך חינוכי ספיראלי של התנדבות וחסד למען הפרט והכלל, החל מכיתה ז' וכלה במחויבות של מאה אחוז מהבוגרות להגיע לשירות לאומי משמעותי.

הרב שנה הדגיש כי העבודה על המעורבות החברתית באולפנית מושתתת על שני יסודות מנחים – היסוד הראשון הוא שהמעורבות היא בראש ובראשונה התנדבות, "שעד כמה שזה נשמע פשוט" הוא אומר "כשצריך למצוא מאות מקומות השמה כחלק מהמחויבות האישית לבגרות, זה עלול להשכיח כי המטרה המרכזית היא בראש ובראשונה התנדבות למען הקהילה והחברה. הניסיון שלנו הוא למצוא ו״לייצר״ מקומות התנדבות משמעותיים לתלמידות, וכשזה אמיתי ודורש בלי פשרות, זה גם בסופו של דבר מספק ואפילו סוחף."
היסוד המנחה השני הוא שיתוף פעולה והובלה יחד עם התלמידות עצמן.
התלמידות באולפנית מתנדבות, מתרימות ומגייסות מתנדבים לעמותות שונות בנתניה ובארץ כולה, אבל בנוסף גם יוזמות פרויקטים התנדבותיים שנתיים בהובלה מלאה שלהן.
בין היוזמות, פרויקט "הוד והדר", במסגרתו הן מקיימות ביקור שבועי בבתי קשישים בשיתוף עם המחלקה לאזרחים ותיקים של עיריית נתניה, פרויקט אותו הובילה בשנה החולפת התלמידה ליאורה שאואט שבעצמה התנדבה עם קשישה במשך השנתיים האחרונות.
כמו כן יזמו התלמידות, מרכז למידה שנותן מענה לתלמידות מכל השכבות בהובלה ויוזמה מלאה של התלמידה מור צדוק. עוד במיזמים: פרויקט חונכויות, קבוצת ליצנות רפואית של האולפנית, ״מבצע סבתא״ – אימוץ של בתי אבות ועוד ועוד. כל זאת בנוסף למבצעי חסד שכבתיים ופרויקטים מזדמנים.
 

 

 

תגובה אחת

  • מאת כרמלה ביטון:

    יישר כוח אחי האהוב הרב יוסי שנה. עם החינוך והאהבה של אמא ז"ל, התוצאות לא מאחרות לבא. המשיכו בכך בנות האולפנה ותהוו מודל לכל עם ישראל. "יפה תורה עם דרך ארץ".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים