מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מלגת פרח- כולם יוצאים נשכרים

שם הכתב: ברק גולן

אלון גלרון, מנכ"ל פרח מציין כי " פרח היא תכנית לאומית להשפעה חברתית שבאמצעותה מממש המל“ג את חזונו ומעודד את הסטודנטים למעורבות חברתית. ארגון גדול ומנוסה, בפריסה רחבה שזכה בפרסים על תרומתו לחברה הישראלית לאורך שנים. המודל של פרח מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, משוכפל במדינות שונות בעולם, ונחשב למחלק המלגות הגדול ביותר בישראל מבחינת תקציב והיקף פעילות. אבל ההשפעה האמתית של פרח היא זו שמתרחשת על בסיס יומיומי ומרגישים אותה בבטן, בפנים. זה אותו ילד שמבין שהוא מסוגל או הסטודנט שזכה לשמוע סוד שאף אחד לא שמע".

מלגת פרח, בין המוכרות בארץ, מפעילה סטודנטים רבים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. זוהי אחת המלגות הפופולאריות אשר מאז הווסדה השתתפו בה מעל ל- 700,000 סטודנטים. סטודנטים רבים מעידים שמלגות מהוות חלק אינטגרלי ואף מהותי מהכנסותיהם במהלך לימודיהם וגם מאפשרות להם לעשות משהו טוב בדרך.

"פרח מייצר מפגשים עם משמעות. בעולם מלא רעשי רקע וסרק, החונכות בפרח מאפשרת לחונכים לזהות את המשמעות האישית והחברתית הטמונה בפעילותם.  חוויה בעלת עוצמה רבה בחייו של הפרט, כשלא פעם יש לה השפעה מכרעת על עיצוב אישיותו והתנהגות". מציין גלרון ומוסיף

"מהמפגשים של פרח כולם יוצאים נשכרים, הסטודנטים, הילדים והחברה הישראלית כולה. אנו נרגשים לקראת פתיחת שנת הפעילות ומצפים לגידול נוסף במספר הנרשמים לפרח".

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ מסרה ות"ת משקיעה מדי שנה מאות מיליוני שקלים בהנגשת ההשכלה הגבוהה וסיוע כלכלי לסטודנטים כדי שיוכלו להגשים את הישגיהם האקדמיים. פרח הייתה ועודנה המלגה הגדולה והמקיפה ביותר ואנו שמחים שמדי שנה כ-20 אלף סטודנטים נהנים מהמלגה ותורמים תרומה משמעותית לחברה ולקהילה".

זו השנה השנייה בה מתקיימת הדרכה קבוצתית לחונכים המשלבת למידה ומעורבות חברתית גבוהה וקושרת בין החוויה האישית לעשייה החברתית. השנה מספר הסטודנטים שייקחו חלק בהדרכה הקבוצתית גדל באופן משמעותי מ- 2,000 סטודנטים אשתקד ל- 8,000 סטודנטים בשנה הנוכחית. סטודנטים שלקחו חלק בהדרכה בשנה שעברה העידו שעברו חוויה משמעותית ומעצימה אשר אתגרה אותם להתמודד עם שאלות הקשורות לזהות האישית שלהם ולבעיות רחבות היקף בנושא החונכות והחברה.

פרח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת אלפי סטודנטים ומציע הזדמנות לחנוך ילד/ה ולקבל מלגת לימודים בתמורה לשעות החונכות. החונכות מאפשרת מצד אחד הענקת תשומת לב אישית לילד ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג ומהצד שני מאפשרת לסטודנטים לחוות תחושה של סיפוק ועשייה מעצם תרומתם לחברה. בפרח פרויקטים רבים ומגוונים, החל מהחונכות האישית הקלאסית וכלה בפרויקטים קבוצתיים שונים בתחומים מגוונים. החונכות מתחילה במהלך החודשים אוקטובר/ נובמבר ומסתיימת בסוף חודש יוני עם סיום שנת הלימודים.

פרח התחיל מפרויקט קטן שמנה 12 סטודנטים בשנת 1974 והפך למפעל גדול.
חונכי וחניכי פרח מגיעים מכל זרמי החברה הישראלית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מקרית שמונה ועד אילת. בבסיס המודל של פרח עומד הקשר האישי, שמעצים את שני הצדדים ומטפח לכידות וסובלנות בחברה הישראלית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *