מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מחוץ לספסל הלימודים

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

ביום שישי האחרון, קיימו בחורשה תלמידי העיר פעילות שיא, במסגרתה תלמידי קבוצת המנהיגות  מכיתה ט' של בית הספר אורט יד לבוביץ' בשיתוף תלמידים מכיתה ז' של בית הספר מרים ילן שטקליס (בהדרכתה של גלית בן נתן) – ערכו סיור מודרך ולמידה חוויתית לתלמידי בית הספר הרצוג (בהדרכתה של גלית נעים) בנושא מגוון החי והצומח בחורשה.

התלמידים בליווי הוריהם – התחלקו ל-6 קבוצות למידה ובתוך כך למדו את החורשה, את כללי ההתנהגות בה, את חשיבותה כריאה ירוקה בלב שכונת מגורים וכמובן עמדו על המגוון הביולוגי בחורשה, מנגנוני הפצת זרעים, זיהוי פרחים שנצפו בדרך וחשיבות בריכת החורף שבחורשה לשימור מגוון החי והצומח. בהמשך נערכו משחקי חוץ ותחרויות מורל וחידונים בנושא יער ופרחים וקינחו בציורי פרחים.

נמסר כי לאירוע השיא – קדמו מפגשי הכנה והיכרות לתלמידים הבוגרים עם מתנדבת מקבוצת נאמני השמורות – ורד פיכמן שוסטר וכן פעילות לשתילת צמח הנמצא בסכנת הכחדה – בוצ'ין בארותי, פעילות שנערכה בשיתוף האקולוגית העירונית – אביב אבישר וכן אגף איכות הסביבה – המח' לחינוך סביבתי והרשת הירוקה המלווים את בתי הספר במהלך השנה.

מרינה אלישע, מנהלת מח' חינוך סביבתי בעירייה, בירכה על שיתופי הפעולה בין בתי הספר וכן  בין המורות המובילות את החינוך הסביבתי בבתי הספר, אשר מעודדים אקטיביזם של בני הנוער ומיישמים הלכה למעשה את החינוך לקיימות, אהבה לסביבה וכן שמירה על ערכי הטבע.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן