מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מחוננים היכונו

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי 2017-02-15_072001

אל כיתת המחוננים יתקבלו תלמידים שעברו את מבחני המיון של משרד החינוך לאיתור תלמידים מחוננים, שכן מי שמתווה את תוכנית הלימודים הינו אגף המחוננים והמצטיינים של משרד החינוך, כשתוכנית הלימודים מבוססת על לימודי ליבה ותוספת של שעות העשרה בתחומים שונים.

הכיתה נועדה לענות על הצרכים הייחודיים של התלמיד המחונן, לטפח את תחומי העניין האישי ולאפשר מימוש עצמי בסביבה מאתגרת. הלימודים בכיתה זו יתנהלו ברמה גבוהה ומעמיקה, תוך מתן העשרה לימודית, אישית וחברתית בתחומים ייחודיים.

טובה דולב, ראש מינהל חינוך וחברה: "חשוב לי להדגיש כי כיום פועלת בעיר תוכנית למצטיינים ומחוננים המתקיימת יום אחד בשבוע ולראשונה נפתחת בנתניה כיתת מחוננים. זאת לאחר שמשרד החינוך הכיר בצורך, בחן את התוכניות שהגישו בתי הספר השונים ובחר בבית הספר אלדד, כמי שבתחומו תופעל כיתת המחוננים, כאשר השאיפה שלנו היא לפתוח שתי כיתות בשיכבה. אנו מאוד גאים על כך  ושמחים להשתייך למועדון מאוד יוקרתי של ערים שבתחומן מופעלות כיתות מחוננים."

 

בין תנאי הקבלה לכיתת המחוננים: מבחן קבלה הנערך מטעם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך, באמצעות מכון קרני וכן ראיון קבלה המתקיים על ידי הצוות הפדגוגי של בית הספר.

המבחנים פתוחים לכל תלמיד המעוניין להתקבל לכיתה. יש לציין שגם תלמידים אשר נבחנו בעבר והתקבלו לתכנית המחוננים חייבים להיבחן מחדש לצורך קבלה לכיתה. בנוסף להם, הכיתה פתוחה גם לתלמידים שלא נבחנו בעבר, או נבחנו ומעוניינים להיבחן שנית, ויעברו את המבחנים בהצלחה.

אז אם ילדכם מתאים ומעוניין ללמוד בכיתת המחוננים עליכם ההורים להירשם למבחן באמצעות טופס מקוון הנמצא באתר האגף למחוננים ובאתר מכון קרני (http://www.karni.co.il)

הרישום למבחנים באתר יסתיים ב-  21/2/2017, כאשר המבחנים יתקיימו עד סוף חודש פברואר 2017.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים