מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מדענים צעירים

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי מדענים צעירים זכיית תלמידי תמר אריאל

טל חדד ולירון טזאיב, תלמידי בית הספר השש שנתי תמר אריאל –  זכו בציון לשבח בתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2017 וייסעו למחנה לימודי מדעי בגרמניה.

הזוכים הוכרזו ביום שלישי, 21.3.17 בטקס חגיגי שנערך במשכן הכנסת, לציון היום הלאומי למדע שאירח יו"ר וועדת המדע, חה"כ אורי מקלב.

במסגרת התחרות הוענקו פרסים למקום ראשון, שני ושלישי וכן 10 ציונים לשבח על עבודות בולטות וייחודיות ופרס על יצירתיות ע"ש נועם כנפו. כאמור בין הזוכים לציון לשבח נמנים: טל חדד ולירון טדז'יאב, שהציגו עבודה מדעית העוסקת בקירור רכיבי הספק, בטכנולוגיה חדשנית.

נמסר כי השנה הגיעו לשלב הגמר 66 מדענים צעירים – מבין מאות מועמדים מכל רחבי הארץ- תלמידים ותלמידות בגילאי 16 – 20 מרחבי הארץ.

תחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל" היא תחרות ארצית שמתקיימת  זו השנה ה – 20 כחלק מאירועי השבוע הלאומי למדע, החל בסמוך ליום הולדתו של אלברט איינשטיין. מתחרים בה מיטב הפרוייקטים המחקריים וההנדסיים שבוצעו בשנה האחרונה על ידי תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ.

התחרות מנוהלת על ידי מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים והינה חלק מתוכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי לעידוד הקשר ושיתוף הפעולה בין מדענים צעירים באירופה ושל התחרות היוקרתית Intel-ISEF המתקיימת בארה"ב בחסות אינטל.

לזוכים השנה הוענקו מלגות לימודים והם עתידים לייצג את ישראל בתחרות אינטל אייסף בארה"ב, בתחרות מדענים ומפתחים צעירים של האיחוד האירופי וכמו כן כאמור ישתתפו במחנה מדעי באירוח ממשלת גרמניה ובועידת שוויץ למצטיינים.

 

בראש צוות השופטים של התחרות עמד פרופסור חנוך גוטפרוינד מהאוניברסיטה העברית, ולצדו שופטים מבכירי האקדמיה והתעשייה בארץ. את המדענים והמפתחים הצעירים ליוו בתחרות מנחים ודוקטורנטים בהנחייתו  של  פרופסור גדי גלזר מהאוניברסיטה העברית, עובדי פיתוח של חברת אינטל וצוות מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים.

 

חיה רובינשטיין, מנכ"לית בית הספר תמר אריאל: "תחרות מדענים ומפתחים צעירים היא פלטפורמה ייחודית המאפשרת לתלמידים ליישם הלכה למעשה את החומר הנלמד בכיתה, אך גם ובעיקר, את היצירתיות הטמונה בהם, את היכולת שלהם לחשוב וליצור בצורה ייחודית. התהליך הארוך, אותו עברו התלמידים החל משלב המיונים הראשוני, ועד הטקס החגיגי במשכן הכנסת, בו זכו התלמידים בציון לשבח, היה מאתגר ומחשל ואיפשר לתלמידינו אינטראקציה עם תלמידים טובים ומצטיינים מכל בתי הספר,  מה שהפך את התהליך לחוויה אינטלקטואלית."

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים