מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ישיבת בני עקיבא "יד אברהם": כשערכים ומצויינות פוגשים הצלחה

מדור חדש

ישיבת בני עקיבא "יד אברהם", שואפת לחנך את תלמידיה למצוינות בכל התחומים, בקודש ובחול, להנחיל להם ערכים בעבודת השם, בבניית המידות ובבניין האישיות אשר יבנו ויעצימו את עולמם הרוחני ועולמם האישיותי מתוך יראת שמים ואהבת השם.

הישיבה שמה לה למטרה, לתת לכל תלמיד להביא את עצמו לידי ביטוי, מתוך מיצוי כישרונותיו ויכולותיו, תוך שימת דגש על חתירה למצויינות תורנית ולימודית, קשר אישי חם ואוהב וצוות מקצועי עשיר ומיומן, הרואה בעבודתו החינוכית שליחות.

בשנים האחרונות, צועדת הישיבה לקראת מעבר לתוכנית לימוד מבוססת תלמיד.   תכנית זו, מרחיבה את אפשרויות הבחירה של התלמיד, יוצרת ניהול למידה עצמאי ומאפשרת לכל תלמיד ללמוד באופן המותאם והנכון לו. בתוכנית זו, התלמיד בוחר בעצמו את המקצועות בהם יוציא את המיטב, מקצועות אשר יוכל להרחיב בהם את יחידות הלימוד וכמו כן לבחור את סגנון ההוראה המתאים לו, אשר יתחלק בין לימוד פרונטאלי לבין לימודי חקר.

הישיבה גאה לקחת חלק במהלך בעיקר בעידן של היום, בו התפיסה החינוכית מבינה כי הדרך להצלחה, מקורה בתוכניות המותאמות באופן אישי לכל תלמיד ותלמיד, תוכניות המובילות אותו למיצוי יכולותיו.

יש לציין כי במסגרת המעבר לתוכנית לימוד מבוססת תלמיד,  כבר פועל בישיבה מסלול מצויינות בלימודי הקודש – לימודי קודש עצמאיים בגמרא, כאשר בקרוב תיושם תוכנית זו גם במקצועות נוספים.

מתוך תפיסת עולם דתית-ציונית הרואה את הקודש כגולת הכותרת וכערך המרכזי והמשמעותי אשר ממנו מתפתחים כל שאר תחומי החיים, משקיעה הישיבה רבות בפיתוח ובקידום שיעורי הקודש. במסגרת לימודי הקודש, קיים מסלול מצוינות – "כיתת בית מדרש"- בו לומדים התלמידים בבית המדרש גמרא באופן עצמאי, עם הכוונה מצד הצוות החינוכי, לימוד אשר מפתח אצל התלמידים את יכולות החשיבה, חוש הביקורת והעמקה, יכולות אשר יסייעו להם גם בהמשך החיים.

כמו כן פועלות בישיבה "סיירות קודש"- לימוד מקצועות הקודש בקבוצות קטנות, לימודי בחירה בשיעורי קודש והשתתפות בפרוייקטים ייחודים רבים כמו הרמב"ם היומי, חידונים בתנ"ך, גמרא ומשניות מטעם החמ"ד, סיורים לימודיים ברחבי הארץ ועוד. זאת יחד עם מערך שלם של תגבורים אשר מובילים את התלמידים להצלחה במישור התורני.

בנוסף – שמחה הישיבה להציע לתלמידים לימודים כלליים ברמה גבוהה, במגוון מגמות ובהן: פיזיקה וביולוגיה, מחשבים, תקשורת ותקשוב. בישיבה פועלות מעבדות מדעים משוכללות וחדישות, מערכת תקשוב עניפה המשדרגת את הלמידה וכן מתקיימים שיתופי פעולה עם מכון ויצמן וכן עם ה"תעשיידע",.

עוד מאמינים בישיבה כי לצד מיצוי היכולות של התלמיד בקודש ובחול, משלימות תוכניות העשרה ופעילויות חברתיות את הבניין האישיותי הערכי הנבנה אצל התלמידים, מייצרות שיח וגיבוש חברים ולכן משקיעה הישיבה בתוכניות מנהיגות והעשרה, בשבתות ישיבה מרוממות ומעצימות, בלימוד ושיח יחד עם ההורים, במקהלה בית ספרית ובפעילות חסד עניפה בעיר. כל זאת בתנאי פנימייה מרווחים ונעימים.

ש לציין כי עיריית נתניה תומכת ומקדמת את ההתחדשות הפדגוגית בישיבת בני עקיבא ומתקצבת רבים מהמיזמים הפועלים בישיבה, לרבות הנחייה וליווי של פיתוח הייחודיות הבית ספרית, תוכניות לימוד כמו דיבייט, תעשיידע, קורס פיסיקה גרעינית של מכון ויצמן והצטיידות טכנולוגית עדכנית בכיתות ובמעבדות.

כל אלה מצמיחים בוגרים מצליחים, תלמידי חכמים, אשר תופשים עמדות השפעה ומשמשים כחוד החנית של החברה הישראלית.

 

 

תגובה אחת

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408