מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

טור אישי // יום המורה

טור אישי

במהלך התקופה בחיינו בה אנו תלמידים ומשקיעים את מרבית זמננו וכוחותינו בבית הספר, אני בטוחה שיצא לכולנו להיתקל במורים בינוניים, טובים ואולי אפילו במורים מצוינים. אך רובנו לא זכינו להיתקל במורים המושלמים, מהסיבה הפשוטה שהם נדירים ולא קל לזכות בהם, אבל אני רוצה להאמין שבכל בית ספר קיים לפחות מורה מושלם אחד, ושכל אחד מאיתנו זכה לחוות מורה מושלם אחד במהלך חייו. זה לא חייב להיות מורה שעומד מול כיתה ומלמד מקצוע כלשהו, זה יכול להיות מדריך בתנועת נוער, אח גדול, הורה או כל אדם שלימד אותך משהו בעל ערך ומשמעות, עורר בך השראה ושאיפות לדבר מסוים, שינה את חייך בדרכו שלו.
מבחינתי מורה מושלם הוא מורה שמבין ומכיל, שרואה את מה שיש מעבר למה שניתן לראות בכל אחד מתלמידיו, שמכיר את תלמידיו ורוצה להכיר כל אחד ואחת מהם ככל שניתן, שקשוב לרצונותיהם ולצרכיהם, שמוכן להשקיע גם כשלא נראה שיש צורך בכך, שלא מוותר להם או עליהם, שמהווה דוגמה אישית ומודל לחיקוי, שמאמין להם ובהם, שמכבד אותם ורואה בהם שווים לו, שמחנך אותם לחנך את עצמם ולהוביל את עצמם בבטחה לחייהם הבוגרים, מורה לחיים.
במהלך השבוע האחרון חל "יום המורה", יש ששואלים מדוע דווקא המורים זקוקים ליום הוקרה מיוחד – מדוע לרופאים ולאחיות ולשוטרים, אין יום משלהם? האם תפקידם בחברה פחות חשוב מאשר המורים? כולם חשובים כמובן, אבל אני מאמינה שעתיד ההוראה והחינוך הוא עתיד החברה הישראלית. חובתנו לדאוג כי אנשים שחולמים להשפיע, לעשות דברים משמעותיים ולהיות שותפים בעיצוב פני המדינה, יבחרו בהוראה.
מורים יקרים – החברה הישראלית, חוגגת איתכם, מצדיעה לכם ומוקירה את פועלכם, בידכם הכוח לשרטט את עתידה של המדינה שלנו.

אלמוג בן משה, יושבת ראש מועצת התלמידים והנוער העירונית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408