מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הלל צור הושבת; האריחים הוסרו

שם הכתב: ברק גולן

קבלנים מטעם חל"ת החלו בהסרת עשרות גליפים (חיפוי חיצוני); העירייה: לביה"ס כל האישורים, לפנים משורת הדין ולבקשת ההורים מונה מהנדס חיצוני לבדיקה נוספת. 

השבתת בית ספר הלל צור במשך ארבעה ימים על-ידי מאות הורים שלא שלחו את ילדיהם, עוררה הד תקשורתי נרחב. לעיתון השבוע בנתניה נודע, כי כבר ביום שלישי, עוד בטרם החל בבדיקתו הרשמית בודק חיצוני שהוזמן על-ידי העירייה לבקשת ההורים, החלו קבלנים מטעם חל"ת להסיר עשרות גליפים (חלק מהחיפוי החיצוני ב.ג). קדמה למהלך זה, פגישה שהתקיימה במהלך יום ראשון בו השתתפו יו"ר ועד ההורים המוסדי בבית הספר, שלומי דגן, וכן חבר המועצה ארז אבא שילדיו לומדים בבית הספר, מנכ"ל עיריית נתניה, נציגי מינהל חינוך וחל"ת וכן חבר המועצה אבי סלמה, שעתיד להתמנות כיו"ר חל"ת.

בתום הפגישה, שכללה סיור ברחבי בית הספר בו הציגו ההורים את ליקויי הבטיחות, לטענתם, הודיע מנכ"ל העירייה כי בתוך 48 שעות ימונה לבקשת ההורים בודק חיצוני אשר יבחן את טענות ההורים לאריחי חיפוי חיצוניים רופפים ומתפרקים, ריצוף ששקע, בורות שנוצרו בחניון ומערכת ביוב שנסתמה מתחילת השנה מספר פעמים. בתחילה הוחלט, כי התלמידים יחזרו ללימודים כבר ביום שני תחת שורה של סייגים בהם אי-יציאה לחצר בית הספר. ואולם, בתום שיחות סגורות שהתקיימו בוועד המוסדי הוחלט להמשיך בשביתה עד שיימצא פתרון בטיחותי מלא.

בית הספר הלל צור, שנפתח במבנה החדש בראשון לספטמבר, הוא בית הספר היסודי הגדול ביותר בצפון העיר נתניה. כבר במהלך הקיץ עלו טענות, כי הסיכויים לפתיחת בית הספר בזמן שנקבע נמוכים. בעקבות זאת בוצעו עבודות גם במהלך השבתות. מאז פתיחת בית הספר, כך לדברי ההורים, בוצעו במהלך החודשים האחרונים מספר תיקונים בעקבות תלונות וליקויים שנתגלו. בשבוע שעבר, בעקבות נפילת אריח חיצוני, הוחלט על-ידי ועד בית הספר להשבית הלימודים עד לפתרון מלא.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה, כי "ביום ראשון התקיים סיור בביה"ס… במהלך הסיור הודגש בפני ההורים כי לביה"ס יש את כל האישורים הרלוונטיים ואנו מצפים כי התלמידים ישובו לספסל הלימודים בהקדם. יחד עם זאת, לפנים משורת הדין ועל מנת להגביר את תחושת הביטחון של הורי התלמידים, הוחלט למנות מהנדס מבנים (קונסטרוקטור) לצורך בדיקה חיצונית נוספת. כפי שהוסבר, תהליך הבדיקה וקבלת חוות הדעת יימשכו פרק זמן מסוים.

צילום באדיבות ויקי קרייבסקי

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *