מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בנות עוזיאל

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

בית החינוך הממ"ד עוזיאל לבש חג בערב מרנין ומרגש של כניסת תלמידות כיתה ו' בעול המצוות. קדמה לחגיגה, תוכנית למידה משמעותית, ערכית ומהותית בהובלתה של מחנכת הכיתה פנינה רוזנשטיין שהתקיימה לאורך כל השנה כהכנה רוחנית והבנת משמעות בת המצווה.

החוט המקשר היה סביב הנושא המנחה: "בנות המצווה בשרשרת הדורות" במסגרתו כתבו התלמידות עבודות חקר אודות דמויות מופת בשרשרת הדורות, מנהיגות ופורצות דרך מהתנ"ך ועד היום בבחינת לאורן נלך, כאשר עבודות החקר הוצגו בתערוכה מרשימה בבית החינוך.

כמו  כן, שולב הלימוד בתוכנית עם מפגשים חווייתיים ומרוממים של הפרשת חלה משפחתית, לימוד בחברותות של אם ובת, הכנת יצירות בבצק סוכר, הכנת מפית כיסוי לחלות שבת, שיחות בנושא גיל ההתבגרות ועוד.

כאמור, ערב חגיגת בת המצווה היווה את שיאה של התוכנית החינוכית, כאשר בתחילת היום ביקרו הבנות במוזיאון בית התפוצות ולמדו על דמויות מופת ועם חזרתן לביה"ס, הן נתקבלו על ידי האמהות, הסבתות והמורות וכן חברי הצוות החינוכי, בשמחה ובמטעמים שהוכנו לכבודן והוגשו על שולחנות ערוכים ומעוצבים.

הערב נפתח בברכותיהם של רב ביה"ס, הרב ירון צברי וכן ד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר והממונה על החינוך אשר חיזקה את הבנות בדברי טעם וקדושה על חשיבות המשפחה ומשמעות בת המצווה.

בהמשך הופיעו הבנות במופע סינקופה בהדרכת אופיר ורד ובריקודים מרהיבים  ושירה מרגשת. בנות המצווה חתמו על מסמך אמנה כממשיכות שושלת ישראל סבא מתוך הבנה ואמונה שבזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל ממצרים. אשרינו שאלו בנותינו!

את הערב חתמה מנהלת ביה"ס, צמרת בן חיים, שליוותה את הבנות באהבה לאורך כל השנה. את ברכתה לבנות סיימה במילים :"אתן בנות יקרות חוליה בשרשרת יהודית עתיקה ומוארת, כעת אתן אומנם בנות עשרה מתבגרות, אך אנו בצוות החינוכי רואים בכן את האימהות והמנהיגות הבאות של עם ישראל."

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *