מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בית ספר זה משחק ילדים

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי בית ספר זה משחק ילדים משחק במרחב הלמידה בבית הספר שזר. צילום - עצמי

כחלק מתפישה חינוכית חדשנית שנועדה לאפשר חווית משחק ובתוך כך – העצמה אישית ופיתוח מנהיגות, חיזוק מורשת ותרבות, חיזוק השפה והתרבות, שיפור באקלים וביחסים הבין אישיים וכן חיבור קהילתי בין דורי של הורים וילדים. בית ספר זה משחק ילדים כבר אמרנו?

בית הספר הממלכתי שז"ר התחדש בקיץ במרחב משחק, הכולל משחקים התפתחותיים של מונטסרי, משחקים לימודיים של אותיות ומספרים, משחקים חברתיים, משחקי קופסא ומשחקי בנייה והכל באוירה מזמינה וידידותית עם פופים, ספסלים וכריות גדולות המזכירות יותר "זולה" מאשר מסדרון בית ספרי.

המרחב פתוח מהשעה 7.30 בבוקר ובימי שישי בשעתיים האחרונות, כדי לאפשר להורים וילדם לשחק יחדיו, כאשר התלמידים מגיעים בבוקר לבית הספר ומוזמנים לשחק במרחב עם חבריהם, דבר המאפשר להם בין היתר מעבר רגוע וטבעי יותר בין הבית לבין בית הספר.

במקביל – בארון הכיתה –  מאוחסנים משחקים חברתיים ולימודיים לשימוש בשיעורים השונים, המשמשים כמחזקי התנהגות חיובית, כאשר במהלך השיעור יכולה המורה לחזק התנהגות חיובית על ידי מתן זמן למשחק לאחר סיום משימות ופעילות למידה. נמסר כי בשלב זה, פועלת התוכנית בקרב תלמידי כיתות א' כך שמרחב הלמידה צמוד לכיתות ובהמשך תתרחב היוזמה לכיתות נוספות.

יש לציין כי הפרוייקט הינו יוזמה של מנהלת בית הספר דינה רמות והצוות החינוכי של שז"ר והוא הוגש לקרן לעידוד יוזמות חינוכיות, אשר אישרה את היוזמה מבין מאות יוזמות שהוגשו לקרן.

דינה רמות: "אני גאה בצוות בית הספר על היוזמה הייחודית אשר בזכותה קיבלנו תקציב לפיתוח מרחב ייחודי למשחק ושילוב המשחק לפיתוח רב תרבותי קהילתי ובקיץ כבר הגיעו מספר מתנדבים לבית הספר וצבעו את המרחב של ילדי כיתה אלף. בהמשך – תתרחב התוכנית לשכבות נוספות, כאשר במהלך השנה נמדוד ונכמת את הצלחתה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים