מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אנחת רווחה להורים

שם הכותב: אפי ישראל אנחת רווחה להורים

חודש לפני החופש הגדולה: רישום גבוה של הורים ל"בתי הספר של החופש הגדול", על פי הנתונים: בנתניה נרשמו  עד כה 3,250 תלמידים (44%) ו- 270 תלמידים במוכר שאינו רשמי. 

 

כחודש בדיוק לפני תחילת החופש הגדול ועל פי נתוני הרישום למסגרות הקיץ של החופש הגדול שמפעיל משרד החינוך ביחד עם הרשויות המקומיות עולה כי אחוזי הרישום גבוהים. על פי הנתונים בנתניה עולה כי עד כה נרשמו כ- 2,250 תלמידים ועוד ו- 270 תלמידים במוכר שאינו רשמי. בסך הכל מדובר על רישום של כ- 44% מכלל התלמידים הפוטנציאלים. נתון גבוה בהתייחס לעובדה שהרישום החל רק לאחרונה.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב: "מדובר בבשורה אדירה להורים! השנה הרחבנו את הפעילות גם לילדי כיתות ג', ואנחנו עדים לגידול מאוד מרשים במספר התלמידים שיגיעו הקיץ הזה למסגרות החינוכיות של משרד החינוך. אנחנו מעניקים מסגרות קיץ איכותיות שמופעלת על ידי צוותי הוראה מקצועיים, בתשלום אפסי עבור השכבות החלשות, או בתשלום סמלי עבור השכבות החזקות. אני מזמין את ההורים, מכל רחבי הארץ, לרשום את ילדיהם למסגרות הקיץ שלנו".

*קייטנות הקיץ של משרד החינוך יפעלו עד ה-21 ביולי, בשעות 08:00-13:00.

*יתקיימו פעילויות תרבות, העשרה לימודית, חוגים, ימי שיא בנושאים ערכיים.

*רמת פעילות גבוהה שמופעלת על ידי מורים מקצועיים: המסגרות החינוכיות יופעלו על ידי צוותי המורים של בית הספר.

*הנושא המרכז השנה הוא "ירושלים".

*מסגרות החינוך כוללות גם את החינוך המוכר שאינו רשמי.

בחופשת הקיץ יוכלו תלמידי כיתות א', ב' והשנה גם ג' ליהנות ממסגרת חינוכית בחינם, או בעלות בסיסית בלבד.

תלמידי כיתות א'-ג' צפויים ליהנות בקיץ הקרוב מהתכנית, במסגרתה יחשפו למגוון חוגים ופעילויות העשרה בתחומי הדעת ובתחום החברתי ערכי. התלמידים ייהנו מחוגים מגוונים, פעילויות ספורט, פעילות בנושא זהירות בדרכים, סיור במוזאונים ועוד.

השנה נבחר נושא ירושלים כנושא המרכז השנתי, המהווה המשך לנושא השנתי.  נושא זה יבוא לידי ביטוי בהיבטים חווייתיים ובהפעלות שונות עם התלמידים והוריהם.

התכנית תקל על נטל התשלומים של ההורים ותחסוך לכל משפחה סכום כולל של עד כ- 1,000 ₪, לילד. התכנית מעניקה שוויון הזדמנויות ותאפשר להורים להמשיך בשגרת יום עבודתם.

העלות להורים תתבצע בהתאם  לאשכול הסוציואקונומי.

עלויות להורים:

*רשויות באשכולות למ"ס 1-4. לדוגמה: ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם, רהט – משרד החינוך משתתף במימון מלא של התכנית המופעלת. ההורים אינם משתתפים במימון התכנית.

*רשויות באשכולות למ"ס 5-7. לדוגמה: אשדוד, אשקלון, חיפה, נתניה, ראשון לציון, זבולון, מעיליא – בנוסף להשתתפותו של משרד החינוך במימון התכנית תהיה השתתפות של הורים, כאשר גובה השתתפותם של ההורים בעלות התכנית הוא  300 ₪ לכל תלמיד משתתף, לכל פרק הזמן.

*רשויות באשכולות למ"ס 8-10. לדוגמה: הוד השרון, הרצליה, כפר סבא, מודיעין, תל אביב-יפו,  בנוסף להשתתפותו של משרד החינוך במימון התכנית תהיה השתתפות של הורים.  גובה השתתפותם של ההורים בעלות התכנית באשכולות אלו הוא  450 ₪ לכל תלמיד משתתף לכל פרק הזמן.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים