מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

איך שיר נולד

איך שיר נולד

מערכת החינוך בנתניה ועמותת היכל התרבות העירוני זוכות להישגים יוצאי דופן בשנים האחרונות בחינוך תלמידי נתניה לתרבות. הישגים אלה הם פועל יוצא של מדיניות ראש העיר מרים פיירברג איכר, ראשי ומובילי התרבות והאמנות בעיר, המייחסים חשיבות עליונה לנושא החינוך לתרבות בנתניה.

יש לציין כי בשנים האחרונות הוגדרה נתניה כ"סמן ימני לתוכנית סל תרבות" בסל תרבות ארצי ומהווה מודל לחיקוי בערים אחרות, בזכות מודל "פרויקט הדגל השנתי" אותו יזמה, במסגרתו נבחר מדי שנה תחום אמנות אחד מתוך ששת תחומי האמנות השונים, עליו מושם דגש ולימוד מעמיק. התוכנית מופעלת על ידי מחלקת סל תרבות יישובי שבעמותת היכל התרבות העירוני והיא בנויה בצורה הדרגתית, כך שהיא מפגישה לאורך השנים את תלמידי העיר, מגיל הגן ועד כיתות התיכון, עם תחומי האמנות על שלל ז'אנרים שונים: מחול, תיאטרון, ספרות, אמנות פלסטית, קולנוע, מוסיקה.

 

תוכנית סל תרבות פועלת בנתניה זו השנה האחת עשרה והיא מפתחת ומפעילה תוכנית חינוכית לצפייה מושכלת באמנות. מטרת התוכנית היא להכשיר את התלמידים שיהיו שוחרי אמנות איכותית בחייהם הבוגרים. השנה, נבחר תחום המוסיקה לפרויקט הדגל השנתי, אשר בכוחו לפתח קשב, יכולת ריכוז, התמדה ומשמעת עצמית כמו גם חוויה אומנותית.

 

כאמור, השבוע הגיעו 2400 תלמידים נרגשים, מכיתות א ו-ב ברחבי העיר להיכל התרבות נתניה וצפו בהצגה "הכבש השישה עשר" של תיאטרון המדיטק. זהו מופע מוזיקלי ססגוני על פי ספרו של יהונתן גפן, המשלב את שירי הילדים הנפלאים אשר הפכו לנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית. בין השירים: "גן סגור", "הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב שוקולד", "איך שיר נולד" ורבים אחרים.

בנוסף, תתמקד השנה תוכנית הסל בהאזנה למגוון קונצרטים של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, אליהם ייחשפו כלל תלמידי נתניה החל מגני הילדים ועד לחטיבות העליונות.

 

שושנה (צ'וצ'י) זילברברג, חברת מועצת העיר הממונה על התרבות והאירועים: "נושא החינוך לתרבות  הוא אחד הנושאים החשובים בסדר העדיפויות העירוני. התוכנית מביאה גאווה רבה לעיר שהוגדרה על ידי משרד החינוך כ"עיר מובילה" בסל תרבות ארצי, שכן היא חושפת את תלמידי נתניה היקרים, מגיל הגן ועד התיכון, לתכנים אמנותיים מגוונים, כאשר השנה תתמקד התוכנית כאמור בתכנים מוזיקאליים איכותיים."

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408