מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אורט יד ליבוביץ' נתניה מככב בכנס "אמני בית הספר" הארצי

שם הכתב: ישי פלדמן

ברוב בתי הספר בישראל מקצועות האמנות נלמדים כמקצועות נפרדים משיעורי הליבה. בעיריית נתניה ובתנועת תרבות החליטו – "לא בבית ספרנו". בשנה וחצי האחרונה תנועת תרבות והעירייה עמלים על פיתוח והטמעה של מודל ניסויי חדשני לשילוב אמנים ואמנות בבית הספר ובכלל המקצועות הנלמדים. בבסיסו של מודל ייחודי זה עומדת התובנה כי לאמנות תפקיד מכריע בעיצוב המסורת והמורשת התרבותית, וכי היא מסייעת בפיתוח יצירתיות וגמישות מחשבתית, כלים הכרחיים במאה ה-21.

אמני בית הספר הפועלים ב"אורט יד ליבוביץ'" בעיר הינם חלק מ"תנועת תרבות", תנועה ארצית של אמנים-מחנכים הפועלת מזה שמונה שנים בנתניה בתחומי התרבות והחינוך. על פיתוח המודל הם עמלים כבר כמה שנים, וכעת ניתן לראות את התוצאות בשטח. אמני בית הספר עוסקים בפיתוח מיומנויות אמנותיות אצל התלמידים, בשילוב אמנויות במקצועות הליבה, בהעשרת חיי התרבות בבית הספר וביצירה אמנותית למען בית הספר עצמו. כל זאת בשיתוף עם הצוות החינוכי של בית הספר. הם מפיקים הצגות, תערוכות, טקסים, ומקימים מוסדות תרבותיים בתוך בית הספר. המודל הייחודי פועל כיום בשבע רשויות ברחבי הארץ ואף צפוי להתרחב לערים נוספות. אורט יד לבוביץ ורד דברת

הכנס שנערך בעפולה ביום א' ציין את התפתחותו המרשימה של המודל הניסויי ואת הטמעתו המוצלחת בבתי הספר ברחבי הארץ. מנהלת קרית חינוך "אורט יד לייבוביץ'", הגברת ורד דוברת, כיבדה את המגיעים לכנס בנוכחותה והפליגה בשבחי אמני בית הספר: "המודל הינו הצלחה. מאות תלמידים בבית הספר התחברו לנושא שואת ישראל בעזרת אמני בית הספר דרך הקמת תערוכת 'מעבר לחומות'. אני מאמינה שמנהלים יכולים וצריכים להשקיע באמני בית הספר ועושה זאת בעצמי כבר ארבע שנים. לשנה הבאה אנו מתכננים פרויקט של עיצוב מרחב בכיתות הלימוד ולהמשיך בהערכה חלופית במודל הייחודי לבית הספר".

איליה, תלמיד הלומד בכיתת עתודה למנהיגות מדעית-טכנולוגית, הוסיף: "אמני בית הספר הצליחו לזהות את הכישרון שלי ולפתח אותו. אני מרגיש שהם מבינים אותי וביחד אנחנו יוצרים תוצרים משמעותיים בתחום האמנות. בסדנאות שלי אני יוצר, נהנה וחווה חוויה ייחודית".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *