מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

10 טיפים לשחיין המתחיל

שם הכתב: מדור פרסומי 4200180220 swimmer-beginner

שחייה היא פעילות גופנית מומלצת שמבטיחה המון יתרונות, אבל צריך לדעת לעשות אותה נכון. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לשחיין המתחיל להפיק מקסימום תועלת מהשהות במים

שחייה היא פעילות פנאי, ספורט תחרותי ופעילות גופנית מומלצת. בעזרת השחייה ניתן לפתח בעת ובעונה אחת את כל שרירי הגוף ולשפר סיבולת לב ריאה וקיבולת ריאתית. עם זאת, קפיצה למים ממש לא מספיקה ויש לפחות 10 טיפים שאותם כדאי להכיר:

  1. עברו קורס והדרכה

שחייה נתפסת עבור רובנו כפעולה טבעית, אך האמת הפוכה לחלוטין: כל אחד חייב לעבור קורס שחייה על מנת לאמץ טכניקה נכונה ולצמצם את הסיכון לפציעות ספורט. בנוסף, הקורס כרוך במפגש עם מדריך וליווי אישי.

  1. התמידו לאורך זמן

זכרו שאת היתרונות מהשחייה תוכלו להפיק רק לאחר תקופה מסוימת. התמידו בשחייה לאורך זמן ושלבו אותה בשגרת הפנאי והפעילות הגופנית כדי ליהנות מהיתרונות שלה.

  1. בחרו בריכה זמינה

הזמינות של הבריכה תקבע כמה פעמים תקפצו למים. בחרו בריכה קרובה בקאנטרי או בית מלון ועודדו את עצמכם ללכת אליה.

  1. הגיעו עם חברים

מי שמאמץ לעצמו שגרת שחייה עם קבוצת חברים, בני זוג או בני משפחה יצליח להתמודד טוב יותר עם תחושות של תסכול. מומלץ להגיע עם עוד אנשים כדי לתרגל את השחייה ואין פסול בלהוסיף קצת אלמנט תחרותי לפעילות הגופנית.

  1. הישארו רגועים

לחץ משנה את קצב הנשימות ומפריע לשמור על האיזון הנדרש בתוך המים. אחת המטרות הנלוות של השחייה היא לעזור לכם להרגיש טוב יותר, לכן כדאי להישאר רגועים ולזכור שבסך הכל מדובר בפעילות שאתם אמורים ליהנות ממנה.

  1. שמרו על רפיון

בניגוד לסברה הרווחת, הפעלת כוח במהלך שחייה לא מחזקת את השרירים אלא רק שוחקת אותם. הדרך הנכונה לשחות היא לשמור על רפיון מסוים, לנסות לצוף כאשר הגוף נשאר מאוזן ולהתיידד עם המים באופן טבעי.

  1. השתדלו לנשום בשני הצדדים

נשימה בצד ימין ובצד שמאל תרגיש לכם פחות טבעית מאשר נשימה בצד אחד בלבד, אבל תרגול מוקדם של הטכניקה הזו ישתלם עבורכם בעתיד. השתדלו לנשום משני הצדדים על מנת לשמור על איזון והפעילו את שרירי הצוואר בצורה שווה כדי למנוע כאבים.

  1. היצמדו לימין

החוק שבו צריך להיצמד לימין בכביש תקף גם בבריכה. כך תוכלו לאפשר לאנשים אחרים לעקוף אתכם, אך מנגד לא תפריעו למי ששוחה מולכם.

  1. גוונו את סגנונות השחייה

אפשר מדי פעם לנסות סגנון שחייה חדש ולתרגל אותו. הסגנונות הפשוטים הם חזה וחתירה, אך אף אחד לא יאסור עליכם לשחות פרפר וגב.

  1. היכנסו לים

אחת לתקופה מסוימת אפשר גם להגיע לשחייה בים. זה אמנם קשה יותר אך האווירה השונה תגביר את המוטיבציה.

 

קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/man-swimming-on-pool-during-night-time-163306/

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408