מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תיאטרון נתניה מציג: "מים ואהבה"

שם הכתב: עדי שבתאי

בכפר קטן,  אי שם,  תפקיד הנשים על  פי המסורת, לספק את כל המים לצרכים השונים של התושבים.  כך, כל יום, הן סוחבות דליים עמוסי מים ממעיין הנמצא בראש הר גבוה. כאשר עוד אישה קורסת מהמאמץ הפיזי הקשה ומאבדת את תינוקה, מחליטה ליילה, אישה צעירה ואמיצה, שהמצב חייב להשתנות. לעזרתה נחלצת סוראיה – "אימא גדולה" ויחד הן יוצאות למאבק. הגברים חייבים לפעול להעברת מים מהמעיין לכפר, ועד אז, מכריזות כל הנשים על שביתה מקורית ומפתיעה… המעשה המהפכני, מסעיר ומטלטל את החיים בכפר

נורית מוזס צילום מים ואהבה

תאטרון נתניה מעלה בימים אלו דרמה חברתית סוחפת על פי תסריט שכתב ראדו מיכאלינו ובתמיכת מפעל הפיס.

התיאטרון העירוני נתניה, הינו אחד הגופים הפועלים במסגרת עמותת היכל התרבות העירוני נתניה. ומנוהל על ידי יהודית אנושי, האמא של התיאטרון, עליו קיבלה פרס "מפעל חיים". בשנות פעילותו הרבות העלה עשרות הצגות בפני אלפי צופים, כשהאחרונה שבהן – "הסניורה אפרת" זכתה לשבחים רבים.

הצגות התיאטרון זכו בפרסים בפסטיבלים ארציים, והשתתפו גם בפסטיבלים בינלאומיים באודסה, קייב, ובנורמנדי בצרפת.
הבמאי והמנהל האמנותי של התאטרון, איציק סיידוף הוא במאי, שחקן בעצמו , מורה למשחק עטור פרסים, אשר שיחק במגוון רחב של תפקידים. בין שלל תפקידיו זכור קולו, אותו תרם לדמותו המיתולוגית של גרגמל בסדרת הילדים "דרדסים".
על ההצגה "מים ואהבה" אומר איציק סיידוף: "זוהי הצגה עטופה באריזה מלהיבה של שירה וריקודים ומביאה סיפור מרתק על כפר מרוחק, אבל למעשה, נוגעת בנושאים מאוד מהותיים בחיים החברתיים שלנו, כאן ועכשיו.
מנכ"ל היכל התרבות העירוני בני אפרים: "התאטרון העירוני נתניה פועל משנת 1986 כחלק מכלל הגופים האמנותיים הפועלים במסגרת עמותת היכל התרבות העירוני. שחקניו באים מקרב תושבי העיר נתניה, וההצגות שהועלו ומועלות בו מיועדות בין השאר לקרב את תושבי העיר, מכל שכבות האוכלוסייה לתיאטרון, לבמה ולעשייה התרבותית העשירה המתקיימת מדי יום ביומו באולמות השונים של עמותת היכל התרבות ובחוצות העיר. במהלך השנים זכו הצגות התאטרון בפרסים רבים ומובטחת הנאה מרובה לצופי ההצגה "מים ואהבה", הצגה המשלבת הנאה עם מסר חברתי ומוצגת במלל ובזמר על ידי קבוצה גדולה של שחקנים".

החל מ- 10.6.17 בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין עיר ימים. פרטים בקופות היכל התרבות 09-8308811 ובאתר האינטרנט של היכל התרבות נתניה.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *