מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קרמיקה לאמבטיה

שם הכתב: נמרוד דקר (Major Boost) - כתבה פרסומית

במרבית הבתים בישראל ובכלל, מותקנים אריחי קרמיקה בחדר אמבטיה, הסיבה היא שמדובר בחומר שניתן להשתמש בו באופנים שונים, כך שהוא מתאים לכל סוג וסגנון של עיצוב חדר זה. אפשר למצוא אריחי קרמיקה לאמבטיה בצבעים שונים, גדלים מגוונים, עובי, וכל זה כשהאריחים מציגים מרקם וגימור מושלמים. צריך לזכור עוד, שאריחי קרמיקה הם ניתנים לתיקון מהיר ופשוט, זאת להבדיל מחומרים אחרים, ולכן הם עמידים זמן רב יותר.

השימוש באריחי קרמיקה לאמבטיה הוא אופטימאלי, שכן מדובר בחומר חזק מאוד שיכול להחזיק מעמד זמן רב, אף על פי שהוא נאלץ לספוג חומרים שונים, כולל מים, הוא לא סופג את הכתמים שנוצרים במהלך הזמן, הוא לא נשחק, ויכול לעמוד בטמפרטורות שונות. כמו כן ניתן להשתמש בו לחיפוי בצורות מגוונות. זו גם הסיבה שמלבד שימוש בחדר אמבטיה, אנחנו יכולים לראות שימוש נרחב באריחי קרמיקה לחיפוי מבנים, הן בחלק החיצוני והן בחלק הפנימי שלהם.

ניתן להשתמש באריחי קרמיקה לאמבטיה בצורות שונות כאמור, ניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים שיכולים להתאים לסגנונות שונים של חדרי אמבטיה. כאן טמון יתרון נוסף של אריחי קרמיקה על פני חומרים אחרים, אפשר למצוא אריחים אלו במגוון רחב של צבעים ועיצובים, מאחר וקל מאוד לעצב אותם. למשל, אפשר למצוא אריחים בעלי גוון אחיד, אריחים עם צבעים שונים, אריחים עם סימנים וצורות, אריחים בצורת לבנים ועוד. כל סגנון עיצוב שאפשר לדמיין, ניתן למצוא יותר ויותר דוגמאות מאשר אצל כל סוג חומר אחר.

בשאלת העיצוב אנחנו יכולים למצוא גם אריחים בגדלים שונים, כאלה שמתאימים לחדרי אמבטיה, מבחינת הגודל והעיצוב שלהם. חשוב לציין, שניתן למצוא אריחי קרמיקה ריבועיים, מלבניים וכן כאלה שעשויים בצורות אחרות.

כיצד בוחרים עיצוב של אריחי קרמיקה לאמבטיה

החוכמה היא לדעת לעצב את חדר האמבטיה בצורה כזו, שתתאים לצרכים שלנו מחד ומצד שני תציג עיצוב ייחודי, מעניין ואם אפשר מקורי. לכן צריך להתייחס ל-3 גורמים עיקריים בשאלת העיצוב.

ראשית, שאלת הצבע. צריכה להיות התאמה בין האריחים לפריטים המותקנים בחדר האמבטיה. למשל, אם האמבטיה והאסלה כהים, הגיוני שגם אריחי הקרמיקה יהיו בצבע זה, כנ"ל להיפך, אם הם בהירים. בשאלת הצבע, רצוי להשתמש בצבעים ניטראליים, גם אם הם כוללים אלמנטים נוספים בתוכם.

שנית, עומס. ככל שהחדר גדול יתר, כך ניתן להשתמש ביותר פריטי עיצוב אריחים. אם מדובר בחדר אמבטיה קטן, מוטב שלא נעשה זאת, שכן זה יוצר עומס בעין, דבר שיכול להיות לא נעים ולהפריע בעיצוב הכולל.

שלוש, שטח. הכוונה מה יהיה השטח בו נתקין את אריחי הקרמיקה. ההמלצה היא, להתקין את האריחים עד שלושת רבע משטח הקיר, על מנת שלא תהיה תחושה בחדר של סגירות. כך גם ניתן לצבוע את הקיר בצבע מסוים ולהוסיף לחדר אלמנט נוסף של עיצוב.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *