מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קבלת האחר

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

במסגרת היום הבין לאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, קיים ביום שני השבוע סניף הביטוח הלאומי נתניה יום פתוח בנושא "שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה".

גב' יוכי ארזי, מנהלת הסניף, גב' ברכה ארביב, מנהלת תחום גמלאות, ומרים בורשטיין, מנהלת תחום שיקום, קיבלו את פני הבאים וניתבו אותם לעמדות מקבלי הקהל.

עובדי השיקום של הביטוח הלאומי ויועצי חברות ההשמה בעבודה: דנאל, או.אר.אס ותגבור, סייעו לפונים במיצוי זכויותיהם בתחום השיקום התעסוקתי ובמציאת עבודה.

 

עובדי מחלקת נכות כללית נתנו מידע לגבי השינויים הצפויים בחוק נכות מה-1.1.17 "לרון", שמעודדים אנשים עם נכות להשתלב בעבודה כל שעה עגולה.

התקיימה הרצאה בנושא "טיפים להשתלבות מוצלחת בעבודה" וניתן מידע רלוונטי למיצוי זכויות. כמו כן, הוענקו טיפים לחיפוש עבודה על ידי ספקי ההשמה ועל מסכי הפלאזמה הוצגו סרטונים על הזכאות לשיקום.

נושא השתלבותם של אנשים עם מוגבלות בעבודה הינו נושא הנמצא בשיח החברתי ועל סדר היום של הממשלה, ולאחרונה  בעקבות שינויי חקיקה בכנסת, ישנה חובת העסקה של אנשים עם מוגבלות בשרות הציבורי, כך שיהיו לפחות 5% מכלל העובדים באותו שרות ציבורי.

הביטוח הלאומי משקיע מאמצים רבים לאפשר לאנשים עם נכות להשתלב בעבודה מפרנסת וזאת באמצעות עובדי אגף השיקום האמונים על שיקום מקצועי וסיוע בהכשרה הנדרשת לשם כך כולל סיוע במציאת עבודה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *