מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

צדקה תציל ממוות

שם הכתב: אפי ישראל

מסתבר שלמרות ההכנה המקודמת בכלי התקשורת רבים מתושבי העיר לא הצליחו להיערך כראוי לקראת הלילות הקפואים, ורבים נותרו ללא מוצרי חימום לחורף. הכוונה לשמיכות חמות בעיקר, סוודרים ומעילים. בחנות בגדים יד שניה, אליה נחשפו רבים מתושבי העיר מקבלים שמיכות יד שניה, מעילים וסוודרים הנתרמים על ידי תושבי העיר נתניה, אך עדיין הביקוש עולה על ההיצע והמטרה להעניק לאותם נזקקים שמיכות חדשות. המתנדבים מספרים, שהטלפונים לא מפסיקים לצלצל בבקשה לעזרה. מבקשים בגדים חמים לילדים, מעילים, גרביים, פיג'מות, מטריות, הרבה מרק עוף ואם אפשר גם תנורים. התפוסה בבתי התמחוי הכפילה את עצמה במהלך החודשים הקרים, גם ההומלסים שבד"כ מסתפקים בשאריות מזון שהם אוספים בשוק, לא מוותרים על ארוחה חמה ואם אפשר גם מקום לינה.

קופת הצדקה המרכזית, מסייעת מידי שבוע לאלפי משפחות ברחבי העיר נתניה, בחלוקת סלי מזון, מפעילה בתי תמחוי ברחבי העיר בו סועדים עשרות בודדים ומשפחות ונהנים מארוחות חמות, מפעילה חלוקת בגדים יד שניה במצב מצוין לכל דורש, סיוע והסברה מול רשויות הציבוריות, סיוע נפשי, וסיוע במקור פרנסה ושיקום משפחות.

הקופה זוכה לשיתוף פעולה מלא מצד מתנדבים רבים ברחבי העיר וכן להערכה גדולה מצד אנשי עיריית נתניה ומחלקת הרווחה וכן אנשי התקשורת בעיר. היקף תרומתם לציבור הנזקקים בעיר גדולה עד לאין שיעור.

מנכ"ל העמותה, הר' שאול וייס אומר שלולא עזרת הציבור לא היתה הקופה מגיעה לסיוע בהיקפים כל כך גדולים כפי שהיא עושה כיום, " אנחנו מצפים בפרויקט 'חורף חם' לסיוע של כל תושבי העיר על מנת שלא נתקל חלילה בילד שמגיע לביה"ס בבוקר גשום שהוא בלי מעיל או עם נעליים בלויות. או במקרים אחרי שנשמע על קשישים שרועדים מקור בגלל מחסור כזה או אחר, בשלב זה אנו עובדים על העמדת דוכנים שיפוזרו ברחבי העיר שמטרתם הינה איסוף התרומות על כל גווניהם, בימי החנוכה נשמח מאות משפחות במתן סיוע ונדליק האור הכבוי בביתם".

יש לציין כי לטובת פרויקט הקצו בהנהלת קניון 'עיר ימים'  עמדה  במהלך חנוכה לגיוס כספים לטובת אותI משפחות,  בית קפה "עמית" שנפתח לאחרונה ברח' הרצל 39, יעניק על כל תרומה של 160 שקלים  קפה ומאפה, חינם וכן מפעל "פוקס"  יתרמו בקרוב מאות פריטים לחנות יד שניה שברח' מאירוביץ' 7 עוד הצטרפו לאחרונה למעגל החסד אנשים טובים שהגיעו מרחבי הארץ לגור בנתניה ורוצים להיות שותפים מלאים בעשייה הברוכה הזו!!!

היו שותפים למצווה האדירה והכניסו אור לביתכם. לפרטים נוספים: 1800262666

www.zdaka.org.il

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *