מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פורשים מהקואליציה

הרצל קרן

סיעת "למען נתניה" בראשות הרצל קרן ועופר אורנשטיין יצאה  לתקשורת בהודעת פרישה מן הקואליציה העירונית, לאור החלטת המשטרה להמליץ על כתב אישום כנגד ראשת העיר הגב' מרים פיירברג -איכר.

מאת: אפי ישראל

בשבוע שעבר,  משטרת ישראל יצאה בהודעה כי יחידת חוקרי להב 433 סיימה את החקירה וגיבשה תשתית ראייתית לפיה היא ממליצה  להעמיד לדין את ראש עיריית נתניה בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. השלב הבא הוא החלטת הפרקליטות באם להגיש כתב אישום כהמלצת המשטרה או לא.

לאור ההתפתחויות סיעת "למען נתניה" החליטה לצאת בהצהרה ולפרוש מהקואליציה העירונית במתכונתה הקיימת.

 

כך מסרו חברי הסיעה בראשה הרצל קרן ועופר אורנשטיין בהודעת הפרישה :

"סיעת "למען נתניה" הצטרפה לקואליציה העירונית כדי לקדם את המטרות עליהן התחיבנו לבוחר בבחירות. במסגרת הזאת הצלחנו להוביל נושאים חשובים לטובת הציבור שעיקרם:

 

  • הגדלת ההשקעות בחינוך : שיפוץ בתי ספר ישנים, דשא סינטטי בכל גני הילדים, הרחבת פרויקט סטודנטים בונים קהילה ל 4 שכונות , סייעת שניה בגילאי 3 ועוד ..
  • הורדת הארנונה : בפעם הראשונה בתולדות העיר הורדה הארנונה לעסקים קטנים ב 10% ומגורים אזור 1 ב 3%. בנוסף הובילו את הועדה להנחות בארנונה בסיוע לאלפי משפחות בעיר.
  • הגדלת תקציבי הקהילה והנוער: הגדלת תקציב המתנ"סים ב2.5 מיליון ש"ח במצטבר דבר שהאיץ את הפעילות הקהילתית בשכונות עם כמות יוזמות חסרת תקדים,הכפיל את פעילות הנוער והוביל להורדת מחירי הקייטנות העירוניות והגדלת תקציבי ההנחות למשפחות.
  • הובלת מהפיכה בתחום ההנדסה בדחיפה של פרויקט פינוי-בינוי ותמ"א 38 לחידוש המתחמים הישנים.
  • הטמעת פרוייקט השיטור הקהילתי עם ניידת לכל מתחם עירוני והגדלת מספר הניידות בכל השנה ובמיוחד בתקופת הקיץ ובחופשים.

חשוב לציין שכל עוד התנהלה חקירה נהגנו בממלכתיות ובאחריות. לא הגבנו בחופזה, לא התבססנו על שמועות ורכילות. נתנו לתהליך החקירתי להסתיים, ומשהמשטרה סיימה את חקירתה והחליטה להמליץ על הגשת כתב אישום בנושא שוחד, שזו העברה החמורה ביותר ציבורית, מבחינתנו זה קו אדום. המתנה וישיבה על הגדר היא לא דרכנו. החלטנו לקחת מנהיגות ואחריות ציבורית, שכן  להמלצת המשטרה יש גם מבחינתנו משמעות ציבורית ולא רק משפטית נמשיך לשרת את הציבור במועצת העיר כפי שעשינו במשך שנים ארוכות."

סיעת "למען נתניה" פרשה , האם המהלך מוצדק? האם יוכלו להשפיע באותו אופן ממועצת העיר? – ימים יגידו…

מה שבטוח הוא נתניה עוברת שינוי. כמובן, שהחלטת הפרקליטות באם להגיש כתב אישום תהווה נקודת תפנית חשובה

שתשפיע על כל מערך הבחירות וההנהגה בעיר.

 

 תגובת סיעת נתניה אחת : "  "סיעת "נתניה אחת", בראשותה של ראש העיר מרים פיירברג איכר, מנהלת את העיר נתניה ביד רמה, במקצועיות, בשקיפות, ביושר והגינות ובשיתוף פעולה מלא עם רוב הסיעות במועצת העיר.

ראש העיר תמשיך להוביל ולפתח את  נתניה עם או בלי  הסיעה הפורשת לרווחת העיר ותושביה. חשוב להבהיר, כי על פי החוק, המשטרה אינה גוף ממליץ אלא מעבירה את ממצאי החקירה להחלטת הפרקליטות. אנו סמוכים ובטוחים שלא דבק בראש העיריה רבב והפרקליטות תסגור את התיק והאמת תצא לאור. פרישתה של סיעת "למען נתניה" הייתה צפויה לפני מועד הבחירות הקרובות.

מצער שחברי הסיעה הפורשת, בחרו בעיתוי זה טרם קבלת החלטת הפרקליטות. כמי שהיו שותפים שלנו בשנים האחרונות ועבדו עמנו באופן צמוד, ידוע לסיעה הפורשת, כי ראש העיר נוהגת לאורך כל הדרך ביושר והגינות שאחרת ללא ספק היו פורשים מזמן מהקואליציה. כאמור סיעת "נתניה אחת" בראשותה של ראש העיר תמשיך להוביל את העיר בהצלחה גם ללא חברי הסיעה הפורשת."

 

 

 

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים