מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עצות יצרן: הנחיות תפעול ותחזוקה של דלתות פלדה בבניין משותף

שם הכתב: נמרוד דקר (מייג'ור בוסט) כתבה פרסומית 413391510

אם אתם מתגוררים בבניין משותף הכולל דלתות פלדה, מאמר זה עשוי להיות חשוב מאוד עבורכם. תחזוקה נכונה של דלתות פלדה יכולה לשמור עליהן למשך זמן רב יותר ולאפשר לכם לעשות בהן שימוש במשך שנים רבות, מבלי לראות עליהן סימני התיישנות או בלאי.

לפני הכל, חשוב לציין כי אף על פי שאותן דלתות פלדה מיוצרות מחומרים אשר מיועדים לסייע לשמירה על הדלת מפני פגעי מזג האוויר, עדיין כדאי להימנע מהתקנת דלתות פלדה במקום חשוף לחלוטין. אם הן בכל זאת נמצאות במקום שכזה – כדאי להתקין צלון קטן אשר יגן עליהן בצורה טובה יותר.

טיפים לתחזוקה נכונה של הדלת

מעבר לשמירה מפני חשיפה ממושכת לשמש או לגשם, הנה כמה טיפים נוספים אשר יעזרו לכם לתחזק בצורה נכונה דלתות פלדה וכך לשמור עליהן לאורך זמן:

  1. את הצירים של הדלת כדאי מאוד לשמן לפחות פעם בשנה, ובאזורים לחים או בכאלו הקרובים לים יש לבצע את השימון פעם בחצי שנה. את השימון יש לבצע בעזרת שמן WD40 או שמן הדומה לו, ולא בשמן בישול או בשמן מכונות אשר עלולים להרוס את הצירים של הדלת.
  2. אסור לשמן את הצילינדר של הדלת. שימון שכזה מבוצע רק במקרי חירום, בהם המפתח אינו מסתובב היטב, אך לאחר מכן יש להחליף את הצילינדר. שימון הצילינדר הורס אותו.
  3. פעם בשלוש שנים, יש להחליף את הצילינדר באחד חדיש ומשוכלל יותר.

תפעול נכון של הדלת

בכדי לשמור היטב על דלתות פלדה, חשובה לא רק תחזוקה נכונה, אלא גם תפעול ראוי. קודם כל, אין לטרוק בעצמה רבה מדי את הדלת. יש לסגור אותה בעדינות עד אשר הלשונית נכנסת אל החור המתאים במשקוף הדלת. גם את הנעילה יש לבצע בצורה עדינה ולא אגרסיבית מדי בכדי למנוע נזק לצילינדר. כאשר מוציאים את המפתח מחור המנעול, יש לבצע זאת בעדינות כאשר הוא במצב אופקי, ולא לנסות למשוך בכוח.

חשיבות השמירה על ניקיון הדלת

עוד צעד אשר יאפשר לכם ליהנות מכל אותן דלתות פלדה של רב בריח למשך זמן רב יותר וישמור על הדלתות כראוי הוא ניקיון נכון של הדלת. חשוב מאוד לזכור כי ניקיון של דלתות פלדה מבצעים אך ורק בעזרת מטלית לחה, ומיד לאחר מכן יש לייבש את המשטח היטב עם מגבת יבשה בכדי למנוע היווצרות של לחות על הדלת. אין להשתמש בסקוצ'ים או במברשות ניקוי גסות, הסיבים שלהם עלולים לפגוע בדלת.

בנוסף, אין להשתמש בחומרי ניקוי חזקים ואגרסיביים כמו אקונומיקה בכדי לתקן את הדלת, וגם לא בחומרים אחרים המיועדים לניקיון של רצפות או בחומרי ניקוי לכלים סניטריים. אם תנקו את הדלת באופן קבוע בעזרת מטלית לחה – לא ייוצר מצב בו יצטבר עליה לכלוך רב או קשה אשר יצריך חומרים מהסוג הזה לצורך הניקיון.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *