מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עיריית נתניה מציגה: אוטובוס ההפתעות

שם הכתב: ברק גולן

ממש לא גימיק: יצאנו לבחון את האוטובוס הנייד של עיריית נתניה; על הדרך לשלם ארנונה ומים ואפילו יצאנו עם כרטיס תושב 🙂

לפני פחות משנה הודיעה עיריית נתניה על שירות חדש: אוטובוס נייד, שייסע בין שכונות העיר, ויעניק את כל שירותי העירייה לתושבים במטרה לחסוך מהם הגעה לבנייני העירייה. את המיזם דחפה והוציאה אל הפועל ראש עיריית נתניה מרים פיירברג- איכר שראתה בשירות לתושב חשיבות רבה, בעיקר מעצם כך שמדובר במיזם חדשני בו שירותי העירייה מגיעים אל התושב.

 התגובות ברשת על המיזם החדש נעו על כל קשת התגובות: אלה ששיבחו, אלה שקיטרו ואלה שצחקו וכינו את המיזם גימיק.

על המיזם מנצח מינהל התפעול בראשותה של ליזי אורון, כאשר אגף רבעים ושכונות בראשותה של כינרת מנטין, אמון על ניהול ותפעול האוטובוס.

אז עליתי לאוטובוס והצטרפתי לשעתיים של נסיעה וחנייה בנקודות קבועות ברחבי העיר.

השירותים הניתנים כיום באוטובוס, כך למדתי די מהר, כוללים תשלום ארנונה, תשלום למי נתניה, הנפקת תו חנייה, רישום לגני ילדים ולבתי הספר השונים, וכמובן הנפקת כרטיס תושב. אלא, שעובדי העירייה באוטובוס משמשים גם, ובעיקר, אוזן קשבת לבקשות התושבים אשר רבים מהם אינם ניידים, לא תמיד מסתדרים עם אפליקציות תשלומים ותלויים בתחבורה ציבורית כדי להגיע לבנייני העירייה.

 

מגי כהן, תושבת צפון העיר, היא אחת המשתמשות בשירותי האוטובוס הנייד. "אני פנסיונרית בת 65. האוטובוס חונה במרחק של 50 מטר מהבית שלי, ולכן חוסך לי נסיעות לקצה השני של העיר ובעיקר זמן יקר בהתרוצצות מול האגפים השונים בעירייה". לא רק היא הפכה למשתמשת קבועה בשירותי האוטובוס, אלא גם נטאשה קונטיננטל. "בתחילת השבוע יצאתי להפסקת צהריים בעבודה באזור התעשייה החדש. לפתע ראיתי את האוטובוס. נכנסתי אליו וטיפלתי בנושא תשלומי הארנונה. זה היה פשוט, מהיר, ממוזג ובלי תור".

את ביקורי באוטובוס הממוזג, שאגב מצויד מבחינה טכנולוגית בכל החידושים האפשריים כדי לתת מענה בזמן אמת, סיימתי עם תעודת תושב (פחות מדקותיים).

חייב להודות, שנציגי השירות באוטובוס פשוט שכנעו אותי…

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *