מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עושים לילה לבן בשבועות

עושים לילה לבן

ערב הלימוד שיתקיים באולמות  היכל התרבות העירוני , הופק על  ידי עיריית נתניה, העמותה לחינוך בלתי פורמלי ואירגון רבני "צהר" , המיזם  כאמור יתקיים בליל חג שבועות, מוצ"ש, ה' בסיון תשע"ו 11.6.16 בהיכל התרבות העירוני.

 

שורה בכירה של אישי ציבור, אנשי רוח, רבנים, אנשי אקדמיה, מובילי דעת קהל חילוניים, ודתיים ישתתפו במיזם "לילה לבן – תיקון שבועות" – המתקיים זו השנה השישית בנתניה. על-פי הערכות העמותה לחינוך בלתי-פורמאלי והיחידה לתרבות תורנית המפיקות את האירוע העירוני  , גם השנה צפויים למעלה מאלף מתושבי העיר, מכל הגילאים, לקחת חלק בסדרת הדיונים החברתית, שתימשך עד לפנות בוקר.

סדרת הדיונים, שתתקיים במקביל בשני אולמות היכל התרבות העירוני, החל מהשעה 23:00,תכלול  פאנלים ושיעורים ,

הנושאים שבהם יעסקו משתתפי האירוע יכללו ,שיחה על  כיצד מתמודדים עם השכול?  כפי שנהגו היהודים במהלך הדורות ממגילת רות ועד ימינו , ככתוב, "כי אמרתי יש לי תקוה" [רות א]  ,בשיחה זו ישתתפו בת גלים ואופיר שער הוריו  של גלעד ז"ל  שנחטף ונרצח בקיץ 2014 וד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר, לאחר מכן ירצה  הפרופסור דוד פסיג. בנושא ההשלכות העתידיות על זהותה היהודית של מדינת ישראל, בנוסף יתקיים פאנל בנושא  התפתחות ההלכה מימי חז"ל ועד העתיד הרחוק שנת 2050 , בפאנל זה שאותו ינחה  השחקן גולן אזולאי ישתתפו פרופסור פסיג, חוקר עתידים ובארי צימרמן מורה ומשורר. יתקיים גם שיעור וקריאה עם הקהל בהדרכת  הרב ד"ר יואל בן נון  שיתמקד בשניים עשרת הדיברות ו-12 הלאווים. כמו כן יינתן שיעור  ותתקיים וקריאה עם הקהל ,  על הדמיון ועל ההבדלים בין דיני ח'מורבי ומשפטי התורה,  ישוחחו  על כך הרב ד"ר יואל בן נון וד"ר נגה דרשן .הלילה המרתק והמעשיר יסתיים בטיש  מרגש עם גולן אזולאי ובת גלים ואופיר שער שיחד עם המשתתפים יחתמו את תיקון ליל השבועות.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408