מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיפור חייהם

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

האוגדן שהפיקו היה שיאו של תהליך שהביא למפגשים מרתקים בין הדור ההוא לבין הדור הצעיר, ששמע ממקור ראשון עדויות של ניצולים ד"ר אביטל לאופר: "מדובר בפרוייקט מקסים, שסייע להטמיע בקרב הדור הצעיר את תודעת השואה."

בטכס מרגש, בו לקחו חלק ניצולי שואה ותלמידי תיכון, אנשי חינוך ובראשם הממונה על החינוך, ד"ר אביטל לאופר ומנהלת אגף החינוך העל יסודי, גילת סיימון וכן אנשי קרן נתניה: שמואל צבע, יושב הראש ומנכ"לה, שלומי וורונר – הושק בנתניה אוגדן מיוחד במינו שתיעד את סיפור חייהם של 12 ניצולי שואה מנתניה, שחוו את מאורעות השואה.

הפרוייקט יצא לפועל תודות לשיתוף פעולה בין עיריית נתניה, קרן נתניה, עמותת אלה והקדש טישקביץ, שהעביר תרומה כספית נדיבה של 250,000 שקל שניתנה לקרן נתניה על ידי משרד עורכי הדין "דב שילנסקי" מתל אביב האמון על כספי ההקדש של בני הזוג טישקביץ, ניצולי שואה עריריים שציוו כספם לטובת הטמעת נושא השואה בקרב בני נוער.

המשרד החליט לייעד את ההקדש שלו להנצחת השואה ובחר לתרום את הכספים באמצעות קרן נתניה לאור פרוייקטים לטובת הקהילה בחינוך ובתרבות, אותם מפעילה הקרן.

סיפור חייהם. אדיר עמר ואיה סרוסי עם ניצול השואה שמחה שטרן

במסגרת הפרוייקט – נפגשו במהלך השנה, תלמידי תיכון מבתי הספר גוטמן, ריגלר, שרת ועגנון, עם ניצולי השואה במועדון סביונים אשר ממוקם ברחוב שטטמפר. המפגשים נערכו בקבוצות קבועות וקטנות שאיפשרו שיח, מפגש וקשר בינאישי, היכרות מקרוב ולעומק.

אומרת בעניין גיתית גמון – מנהלת תכנית הקדש טישקביץ "כותבים חיים": "בקבוצה מסוג זה ניתנה לבני הנוער ההזדמנות לשמוע ממקור ראשון את סיפור ההישרדות האישי של ניצולי השואה בשיח פתוח המאפשר לניצולי השואה לשתף בסיפורם וסיפורי משפחתם, להעבירם לדור הבא וליצור תחושת המשכיות. סיפור הניצולים ננצר ומועבר לאנשים נוספים והתלמידים זוכים לשמוע פיסות היסטוריה ממקור ראשון. כמו כן – במהלך התכנית התקיימו שלושה מפגשי תיעוד בהם ישבו ניצולי השואה עם תלמיד /ה או שניים וסיפרו להם את קורות חייהם בהרחבה. התלמידים היו אחראים על הכתיבה כאשר כל החומרים נאספו ויצרו אוגדן ייחודי ומרגש אשר משמר את החוויות והסיפורים שעברו התלמידים והניצולים במהלך השנה." יש לציין כי האוגדן יחולק בספריות הבית ספריות וכן ימסר לכל אחד מתלמידי המשלחות שייצאו השנה למסע לפולין.

כותבים חיים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *