מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיור בשוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה הממוקם במרכז העיר ירושלים, במעלה רחוב אגריפס, נחשב לשוק הפתוח התוסס והציורי ביותר בארץ. מיקומו לצד שכונת מחנה יהודה, בין הרחובות יפו ואגריפס, הוא ידוע בצבעוניותה הרבה, בדוכני המזון, הירקות והפירות, ברוכלים הססגוניים, במעדניות ובמאפיות המעולות ובשלל החנויות הנוספות. כיום השוק מהווה גם מוקד בילוי מועדף על ידי צעירים ומבוגרים כאחד, בשנים האחרונות התפתחה סצנת חיי לילה בשוק לצד המסעדות שכבשו את לב הישראלים ואשר אהובות גם על ידי תיירים המגיעים במיוחד לשוק הססגוני עם האווירה התוססת והייחודית.

שוק עתיק מהתקופה העות'מאנית

שוק מחנה יהודה החל לפעול בסוף המאה ה-19, כבר בתקופה העות'מאנית. הרחבה הריקה באזור משכה אליה רוכלים ערבים ואיכרים מקומיים שהחלו למכור את תוצרתם. עם הזמן השוק הפך למסודר והרוכלים המקומיים החלו להציב לעצמם סככות מעץ ומפח. בתקופת המנדט החליט מושל העיר לתכנן ולעצב מחדש את השוק על מנת לפתח אותו ולהתאים אותו לרוח התקופה ולסגנון העיצובי הייחודי של ירושלים.

מסיבות תקציביות השוק המשיך לפעול במתכונתו העלובה יחסית, אך במקביל הוקמו חנויות קבע ראויות יותר, בשנת 1930 הוקם שוק הקבע השני הנקרא "הלוואה וחסכון" וכשנה לאחר מכן נחנך גם השוק העיראקי והמקום החל לפעול בצורה מסודרת יותר. תחת השלטון הישראלי הושקעו משאבים רבים בפיתוח השוק תוך שמירה על המראה האותנטי הייחודי, בשנים האחרונות חלה התפתחות מואצת בשוק מחנה יהודה, הוקמו מסעדות גורמה, ברים טרנדיים, בתי קפה ונפתחו גם חנויות בוטיק לביגוד ואופנה.

תיירים רבים פוקדים את השוק מדי יום, המקום אהוב גם על ידי ישראלים שנוהרים לשוק כדי ליהנות מהאווירה האותנטית ומהמסעדות הידועות במקום. באמצעות סיור בשוק מחנה יהודה הכולל גם את שכונת נחלאות הסמוכה, ניתן לשמוע את הסיפורים המעניינים ביותר על המקום, ליהנות מטעימות רבות, לפגוש פנים מול פנים את הדמויות הססגוניות ביותר של השוק, וליהנות מחוויה קולינרית מעשירה ומרגשת במיוחד.

סיור חווייתי בשוק המוביל בישראל

סיור בשוק הקסום והתוסס ביותר בישראל מתאים לכולם, לתיירים מחו"ל המעוניינים לחוות את המדינה ולהכיר את אחד השווקים הדינמיים והציוריים ביותר בכל הארץ, לקבוצות מאורגנות של חברות וארגונים במשק הישראלי, למשפחות, לקבוצות של חברים, לבני גיל הזהב ועוד.

את הסיור מתאימים למאפייני הקבוצה, מומלץ לשלב בסיור גם ביקור חווייתי בנחלאות, גוש השכונות הוותיקות שנבנו מחוץ לחומות העיר העתיקה, בהן חיו משפחות ידועות כמו משפחת בנאי שחיה ברחוב האגס 1, משפחת נבון שבנה יצחק הפך ברבות הימים לנשיא החמישי של מדינת ישראל, משפחת סורמלו ועוד.

נחלאות ידועה בסמטאותיה הציוריות ומלאות הקסם, לכל אבן יש היסטוריה עשירה, ולכל מבנה יש סיפור מעניין וייחודי אותו ניתן לשמוע במהלך הסיור המאורגן. השילוב בין נחלאות לשוק מחנה יהודה הוא מתבקש, כך זוכים לסיפורים מעניינים, למפגשים אותנטיים עם דמויות ידועות וציוריות באזור, לחוויה קולינרית ייחודית, וכדאי לנצל את ההזדמנות ולרכוש תבלינים ושלל מוצרים נוספים לבית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *