מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מתנה ליולדת – איך בוחרים נכון?

שם הכתב: מקאן אריקסון - מאמר פרסומי

בחירת מתנה היא תמיד נושא רגיש ומורכב, בעיקר כאשר מדובר ביולדת טרייה שעוד לא התאוששה והשתחררה מבית החולים. אז איך מתמודדים עם האתגר ועם איזה מתנות אפשר ללכת על בטוח? קבלו את המדריך המלא

מתנה היא דרך נהדרת לברך יולדת ואמא טרייה. הבעיה היא שלא פשוט לבחור מתנה ויש להביא בחשבון שורה ארוכה של שיקולים. באופן עקרוני, המתנה המושלמת היא זו שהיולדת רוצה אך לא תקנה לעצמה. מכאן והלאה כבר הרבה תלוי בנסיבות המקרה וברמת ההשקעה שמתאימה לכל אחד מאתנו.

סוג המתנה תלוי במידת הקרבה ליולדת. מתנה לאחות, חברה קרובה או דודה תהיה שונה ממתנה לקולגה או שכנה. הקרבה ליולדת היא כמובן נתון שידוע לשני הצדדים ולכן הוא חוסך את הדילמה. אנחנו כבר נרגיש לבד מתי מתנה מסוימת הולמת את מידת הקרבה ליולדת ומתי היא מוגזמת או לחילופין לא מספיקה.

בשלב הבא ניתן לבחור מתנה ליולדת לפי הטעם האישי שלה וניסיון העבר עם מתנות קודמות שקיבלה. צריך להחליט האם המתנה היא ליולדת עצמה, לשני בני הזוג או לעולל הטרי. אפשר כמובן גם לשלב בין סוגים שונים של מתנות וצריך כל הזמן לוודא התאמה למסגרת התקציב. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים להשקיע אלפי שקלים במתנה מוצלחת ולפעמים דווקא מתנה זולה ויצירתית היא זו שעושה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

האם יש מתנות "בטוחות"?

מי שרוצה "ללכת על בטוח" יכול לבחור מתנה שכל יולדת תשמח לקבל, פשוט כי היא תחסוך לה את הצורך בהוצאה כספית. מתנות כאלה הן למשל מוצרי תינוקות לשימוש שוטף כמו חיתולים, שמפו וסבון, עריסה שתעלה 300-500 ש"ח ותשמש את התינוק עד גיל 3 חודשים ומנשא שיקל על האם בטיולים בחוץ.

אם רוצים להשקיע במתנה לבת משפחה קרובה אפשר לקנות לה תיק לעגלה, שידת החתלה ומשאבה לחלב. מתנות ליולדת בתקציב נמוך יותר יהיו כרית הנקה, מחלק מנות או אמבטיה לתינוק. אפשר גם לנצל את ההזדמנות על מנת לקנות ליולדת בגדים חדשים ומחמיאים, לשלב אותם עם ביגוד ראשוני לתינוק ולתת לשניהם במתנה מגבות, מוצרי טקסטיל ושמיכות.

רשימת מתנות מנצחת

לעומת המתנות "הבטוחות" שאותן כל יולדת תשמח לקבל כי היא צריכה בבית, יש פריטים מנצחים שמעידים על רמה מסוימת של סיכון וחשיבה מחוץ לקופסא. ברשימה הזו מוצאים למשל שובר לספא או לבית מלון, גיפט קארד לאחת מרשתות האופנה הגדולות או אריזת מוצרי טיפוח. בתקציב בסיסי אפשר לקנות ליולדת סלסלת שוקולדים, זר מתוק או זר פרחים סולידי עם כרטיס ברכה.

בשורה התחתונה, המטרה של המתנה היא להקל על היולדת ולהראות לה תמיכה. הכי חשוב לתת את המתנה מכל הלב ולעמוד לצד היולדת גם בהמשך.

 

(קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/pregnancy-bear-black-new-mom-hands-1905645/)

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *