מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מסביב לעולם

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי מסביב עולם

בבית ספר שז"ר לקחו חלק עשרות פעילי תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'

(תנועת הנוער היחידה בישראל המשלבת צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים) מסניף נתניה, בטקס "מסדר הכנפיים" השביעי מאז הקמת הסניף. כנהוג בתנועה, במהלך הטקס מוצמד לחולצות המדים של כל הפעילים, סמל החזון של התנועה (ע"ש כפיר קובי, החניך הראשון בתנועה). הטקס החגיגי מציין סוף תקופה בה עברו החניכים והחונכים את מערך "מורשת" בנושא הערכים שמובילים את התנועה – אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב ואני ישראלי. הכנפיים שעל סמלי החזון שחולקו לכולם, מייצגות את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.

מסביב לעולם 1

באירוע נכחו אורית עזגד – אחראית על תחום התנדבות נוער במחלקת חברה ונוער, דינה רמות – מנהלת בית הספר, הרב לחובר, רועי סבן – מנהל מחלקת לוגיסטיקה ב'כנפיים של קרמבו' ועדי אלאלוף – מנהלת מחוז שרון בתנועה.

 

איריס לרנר אמו של שיר – חניך בסניף, שיתפה בהתרגשות: "הפעילויות מעניקות לילדנו ביטחון עצמי וכלים חברתיים. בנוסף לזה, מועברים להם תכנים מרחיבי אופקים שמפתחים חשיבה יצירתית ואת כל זה החונכים עושים בהנאה רבה. בני שיר נמצא כבר 3 שנים בתנועה ובזכות היצירתיות של החונכים, הם מצאו דרך מיוחדת להכניס את שיר לפעולות. אני רוצה להודות בשם כל ההורים, לכל פעילי הסניף על כך שאתם משקיעים מזמנכם, זה לא מובן מאליו".

 

נעמי ארשנסקי, 15, חונכת בסניף סיפרה גם היא על חוויותיה בסניף: "הסניף הוא ממש כמו משפחה. אפשר לדבר על הכל ותמיד יהיה מישהו שיקשיב, יתמוך ויעזור. דרך הפעילות השוטפת של הסניף, למדתי להכיר בעצמי צדדים חדשים שמעולם לא הכרתי קודם".

 

השנה המסדר היה בסימן "מסביב לעולם". פעילי הסניף העלו ביחד הצגה, בה בכולם השתתפו והציגו מאפיינים של מדינות שונות בעולם כאשר כל מדינה סימלה את אחד מערכי התנועה. אך התוכן, מרגש ככל שהיה, לא השתווה לגאווה שחשו ההורים שישבו בקהל וצפו בילדיהם, עם ובלי הצרכים המיוחדים, מופיעים כולם ביחד במן עוצמה כזו שלא הייתה מביישת להקת שחקנים מקצועית. ההתרגשות באולם הייתה בשיאה והאהבה שהתעצמה בכל קטע ובכל סרטון, הייתה מדבקת עד כדי תחושה שהעולם כולו נדבק בה.

 

את סיום המסדר חתמו הפעילים עם מעגל מוראלים. האהבה, החברות והייחודיות של הסניף הובלטו כולם יחד ברגעים המיוחדים הללו שהיוו הצצה קטנה לעולם הוורוד של סניף נתניה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים