מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מה ההבדל בין עסקת ליסינג לטרייד אין?

israelnow-%d7%9c%d7%99%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%92-%d7%95%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%99%d7%93-%d7%90%d7%99%d7%9f

טרייד אין היא עסקה שבמסגרתה ניתן להחליף רכב קיים ברכב אחר לפי הערך הנקוב במחירון. לעומת זאת, עסקת ליסינג תפעולי או מימוני שונה לחלוטין כי בה מתחייבים לתשלום חודשי קבוע למשך תקופה מוגבלת בזמן

החלפת רכב יכולה להתבצע בדרכים שונות. הדרך הקלאסית היא רכישת רכב חדש ישירות מהיבואן או רכישת רכב משומש מאדם פרטי. לעומת זאת, בשנים האחרונות החלו להשפיע על השוק גם אפשרויות אחרות כמו עסקאות ליסינג פרטי וטרייד אין.

בעסקת טרייד אין בעל הרכב למעשה מחליף אותו ברכב אחר. הוא יכול להחליט האם לשדרג את הרכב שבבעלותו ולהוסיף כסף תמורת ההחלפה, או לחילופין לבצע את ההחלפה תמורת רכב זול יותר ולגבות את ההפרש במחיר. בעסקאות טרייד אין מחליטים על שווי הרכב לפי המחירון המקובל. המחירון מתעדכן על בסיס חודשי והוא מתייחס לפרמטרים כמו דגם הרכב, מספר קילומטרים, מספר בעלים, תוספות, מפרט טכני, שיפורים וכן הלאה.

עסקאות ליסינג (החכר) מבוצעות בצורה שונה לחלוטין והן לא דומות בשום צורה לעסקת טרייד אין. במסגרת העסקאות הללו הלקוח רוכש או שוכר רכב מחברה מסוימת. העסקה יוצאת לפועל רק עם תשלום מקדמה ראשונית, והיא ממשיכה עם תשלומים שוטפים מדי חודש עד לתקופה מוגבלת. בתום התקופה הלקוח יכול להחליט כיצד לפעול ועומדות בפניו שתי אפשרויות עיקריות: החכר מימוני או החכר תפעולי.

מה ההבדל בין ליסינג תפעולי ומימוני?

אחרי שמבינים שאין שום קשר בין טרייד אין וליסינג, אפשר להציב שאלה נכונה יותר שהיא מה ההבדל בין עסקאות ההחכר השונות. כאן דווקא יש שורה ארוכה של נושאים שאליהם חשוב להתייחס כדי להבטיח עסקה מוצלחת.

החכר תפעולי נחשב נפוץ וקלאסי יותר. בעסקה הזו הלקוח שוכר את הרכב בעבור תשלום חודשי ולמשך תקופה מוגבלת, אך הרכב נשאר רשום על שם החברה והיא גם זו שאחראית לדאוג לתחזוקה שוטפת (ומכאן המושג "תפעולי").

במסגרת התחזוקה נדרשת חברת החכר לבצע גם את מבחן הרישוי השנתי, הטיפולים, התיקונים, הביטוח וכן הלאה. מטבע הדברים, עסקאות אלו מגלמות בתוכן את ההוצאות על התחזוקה השוטפת ולכן הן יקרות יותר בהשוואה לאלטרנטיבות.

בתום תקופת ההחכר התפעולי יכול הלקוח לבחור האם להחזיר את הרכב לחברה ולהזדכות על יתרת התשלום, לעבור לרכב חדש בתמורה לפריסה נוספת של התשלומים או לרכוש את הרכב בעבור היתרה. בנוסף, יש לציין שהליסינג התפעולי מאפיין בעיקר רכבי חברה שעומדים לרשות עובדים עם הטבות מסוימות.

לעומת זאת, החכר פרטי מתאר עסקה שבה לקוח רוכש רכב לאחר תשלום מקדמה ראשונית ובתמורה לפריסת התשלומים לתקופת זמן מוגבלת שמוגדרת מראש. את יתרת החוב משלמים רק לאחר מכן, אבל הבעלות על הרכב עוברת מיידית ללקוח והוא גם זה שאחראי על הטיפולים התחזוקה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408