מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מהו מחשבון משכנתא?

%d7%9e%d7%94%d7%95-%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91%d7%95%d7%9f-%d7%9e%d7%a9%d7%9b%d7%a0%d7%aa%d7%90

מחשבון ייעודי יכול להיות כלי מצוין עבור השוואה בין מסלולי משכנתא ותכנון פיננסי נכון של מסגרת התקציב. עם זאת, על מנת לנצל את היתרונות של המחשבון צריך להבין כיצד הוא פועל וגם לדעת איך לזהות את החולשות שלו. קבלו את המדריך המלא

משכנתא היא ההלוואה הכי חשובה בחיים שלנו. לצד העובדה שמדובר על הלוואה לטווח ארוך מאוד, גובה ההחזר עשוי להגיע לאלפי שקלים בחודש והוא גם משולם רק לאחר העמדת הון עצמי משמעותי. התוצאה היא התחייבות שמשנה לחלוטין את מאזן המשאבים של משק הבית וגורם שכדאי להיערך אליו היטב.

אחת הדרכים לתכנן מבחינה פיננסית את הלוואת המשכנתא היא להשתמש במחשבון ייעודי. מחשבון משכנתא הוא אמצעי קל, נוח וזמין שלא דורש שום סוג של רקע מקצועי. המחשבון עומד לרשות הציבור הרחב והשימוש בו בחינם וללא התחייבות. ניתן להגיע למחשבון דרך אתרי האינטרנט השונים, באמצעות הפניה מאתר הבנק או באופן עצמאי.

פרמטרים עיקריים שאותם בוחנים כדי להעריך את עלות המשכנתא

המחשבון פועל על פי פרמטרים יחסית קבועים. במידה ומעוניינים לבצע חישוב לפי סכום משכנתא, יש להזין פרטים על מספר שנות ההלוואה הרצוי, הריבית השנתית כפי שהוצעה על ידי הבנק וההחזר החודשי שאליו מתכננים להתחייב. לעומת זאת, בחישוב לפי תשלום חודשי יש להזין נתונים רק על מספר שנים, ריבית שנתית והחזר חודשי. שינוי של כל אחד מהנתונים משנה בתורו את שאר הפרמטרים, עד שמתקבלת תמונה שעולה בקנה אחד עם הצרכים של הלקוח.

כפי שניתן לראות, המחשבון מאפשר להעריך את סכום המשכנתא או את ההחזר החודשי הצפוי. יש לקבוע את נתוני הריבית השנתית ותקופת ההלוואה שלפיהם רוצים לקבל את החישוב, ולאחר מכן לבחור את הנתון הרצוי שעל בסיסו ייעשה החישוב. זו הסיבה בגללה כאשר קובעים את ההחזר החודשי הרצוי מקבלים את סכום המשכנתא, ולהיפך – כאשר קובעים את סכום המשכנתא הרצוי מקבלים את ההחזר החודשי הצפוי.

עשה ואל תעשה בעת השימוש במחשבון

מחשבוני משכנתא פועלים על סמך נתונים שאתם מזינים אליהם. המחשבון הוא כלי טכני בלבד והמידע המופיע בו הוא בגדר המלצה. התחשיבים שמבוצעים במסגרת השימוש המחשבון משמשים להערכה בלבד, על בסיס הנתונים שהוזנו, והם נועד לצרכי נוחות והמחשה. לא מומלץ לקבל אף סוג של החלטה על סמך נתוני התחשיב ותמיד כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות.

כמו כן, אין לראות בתחשיבים או במידע הכלול בהם חישוב נכון וממצה מצד הבנק. המשמעות היא שלא ניתן להתמקח עם הבנק על בסיס המידע שמתקבל מהמחשבון. אף בנק לא יראה את עצמו אחראי או מחויב לנכונות הנתונים, לדיוקם או לשלמותם. המחשבון הוא כאמור רק עוד כלי שעומד לרשותכם במסגרת התכנון הפיננסי.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408