מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל מה שצריך לדעת על יין לבן

שם הכותב: מדור פרסומי (4155530520) כל מה שצריך לדעת על יין לבן

תהליך ייצור היין קובע לא רק את הצבע והטעם אלא גם את הדברים שאפשר לעשות איתו. אז איזה זני גפנים שווה להכיר ומה כדאי לדעת על יין לבן? הנה המדריך המלא

יין הוא כידוע משקה אלכוהולי שמיוצר מענבים. את היין מייצרים תוך כדי תסיסה אלכוהולית יחד עם המרת הסוכר לאתנול, שהוא האלכוהול, ולפחמן דו חמצני. בשתייה מתונה מועיל היין למניעת מחלות לב ולכל אורך ההיסטוריה שמור לו מעמד מיוחד בתרבות, בחברה ובאירועים מיוחדים. עם זאת, לא כולם יודעים לזהות את ההבדלים בין זני הגפנים המשמשים להכנת היין או להצביע על המאפיינים השונים של יין לבן לעומת יין אדום.

ראשית, סוג היין מהווה רק סיווג משנה ראשוני עבורו. תחת הסוגים הנפוצים אפשר למנות יין מבעבע, מחוזק, אדום, לבן או סמוק. שנית, צבע היין נקבע אך ורק לפי נוכחות קליפת הענבים במהלך התסיסה הראשונית. היות וצבע העסיס של כל הענבים הוא שקוף, יין לבן למעשה מעיד על כך שאין קליפות ענבים בתהליך התסיסה. מנגד, יין אדום מיוצרים גם מענבים שחורים וגם מענבים אדומים אך הצבע נוצר כתוצאה מהוספת הקליפות לתסיסה יחד עם עסיס הענבים עצמו.

איזה זנים של יין לבן קיימים?

יין לבן מיוצר מענבים ירוקים ואת ההפרדה בין קליפות הענבים לעסיס מבצעים בתסיסה. בעזרת הפרדה זו מתקבל הצבע השקוף-צהבהב או ירקרק שמאפיין את היין הלבן, בעוד כאשר מכינים יין מענבים אדומים ועדיין משאירים את הקליפות בהשריה לתקופת תסיסה קצרה מקבלים את הגוון הוורדרד שמזוהה עם היין הסמוק.

מבחינת סוגים, ההבדלים העיקריים בין יינות לבנים נובעים מהמאפיינים השונים של שרדונה, פינו גרי, סוביניון בלאן, שנין בלאן, פינו בלאן וגוורצטרמינר. לצד אלו, היין שהוא ללא ספק הפופולארי בקטגוריה הוא ריזלינג.

איך מכינים ריזלינג?

מאחורי כל סוג יין מסתתר סוג אחר של זן גפן. הריזלינג למשל מקורו בחבל הריין בגרמניה ובשנת 2006 הוא היה הנפוץ במדינה עם כ-20% משטחי הגידול. הוא מתאפיין בריח ארומטי, רמה גבוהה של בישום וחומציות משמעותית. טעם היינות שמיוצרים מזני הגפן האלה מושפעים מאזור הגידול, אך הענבים יכולים גם לשמש לטובת הכנת יין לבן יבש, חצי יבש ומתוק. אפשרות אחרת היא להשתמש בזני הענבים כדי להכין יינות נתזים – יין שבו כמויות גבוהות של פחמן דו חמצני מומס שאחראי על בעבוע מאסיבי מיד עם פתיחת הבקבוק ומזיגתו.

מלבד האמור לעיל, יינות ריזלינג נצרכים כאשר זני הגפן עדיין צעירים ושכיח מאוד לזהות בתוכם מאפיינים של תפוח ירוק, אשכוליות, אפרסק, דבש, פריחת ורדים או אפילו ריחות של עשב טרי ודשא. מכאן שמדובר ביינות עדינים לחובבי הטבע ולכל מי שרוצה להרגיש חלק מהשדות הפתוחים של יבשת אירופה.

 

(קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/wine-stoppers-bottle-empty-used-780102/)

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים