מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"כל החיים חלמתי להיות טייס"

כשהגיע דרור לקורס הטיס, הייתה לו מוטיבציה ענקית להפוך לטייס בצה"ל. אלא שאחרי הנפילה המוקדמת מהקורס שהפתיעה אותו, הוא היה צריך להתאושש מהר בדרך לתפקיד החדש בצבא. למרות הקושי הוא עשה זאת, וכעת הוא יטיס בכל זאת מטוסים, אך מרחוק. 

את החלום שלו להיות טייס, רקם סג"מ דרור בן ה – 21 ממושב חירות, עוד משנות ילדותו. היו לו עיסוקים רבים ומגוונים בתור ילד וכנער, אך בין הג'ודו, הלימודים בבית הספר, העניין בפיזיקה ובתיאטרון, תמיד בלט אצלו החלום לשייט בכלי מתכת באוויר עטוף בסרבל הטיסה הצה"לי. בגיל 16, הוא אף הקריב את עיסוקו בג'ודו, שהיה עד אז מרכז חייו, במידה רבה כדי למקד את עצמו לעבר המיונים לטיס. הוא החליט ללכת על החלום שלו בכל הכוח ובשיא הרצון, עבר את המיונים הראשוניים, את הגיבושים ובסופו של דבר קיבל את הזימון המיוחל לקורס היוקרתי.

גם במהלך הקורס המוטיבציה של דרור לא פחתה, אלא רק עלתה ככל שעבר את השלבים. אלא שאחרי שנה וחצי, הוא קיבל את הבשורה המאכזבת לאחר סיום אחד השלבים ונאלץ להשלים עם התנפצות החלום. "זה היה קשה מאוד" דרור מספר, "אבל מהר מאוד הייתי צריך לחזור למסלול ולהחליט מה אני הולך לעשות בהמשך הדרך שלי בצבא. האפשרויות בגדול היו ללכת לחי"ר או להמשיך בכיוון התעופה ולהתחיל בקורס של מפעילי כלי טיס בלתי מאוישים המופעלים מרחוק. בסופו של דבר בחרתי באפשרות השנייה והיום אני נמצא לפני סיום הקורס הזה שמפצה מהרבה בחינות על ההחמצה שהרגשתי עם הנפילה מקורס הטיס".

12312

ממתי התחיל החלום של קורס הטיס?

"זה עוד מהילדות המוקדמת מאוד. תמיד רציתי את זה. כל החיים חלמתי להיות טייס וכשהגיע הרגע להתמקד בניסיון להתקבל לקורס טיס זה מה שהכי רציתי. זאת אחת הסיבות העיקריות שויתרתי על הג'ודו גם".

עד כמה אהבת את הג'ודו ומה זה העניק לך בחיים?

"אהבתי מאוד את הספורט הזה. בשבילי ג'ודו זה יותר מספורט, זו דרך חיים ממש. התחלתי עם זה בגיל מאוד קטן ולאחר מכן התאמנתי אצל אורן סמדג'ה. כל החיים היו סביב זה כי זה שם אותך באתגרים מאוד גדולים. אתה יחסית בגיל צעיר נוסע לתחרויות בחו"ל לייצג את המדינה, יש קהל של כמה מאות אנשים מכל העולם שמסתכלים בזמן התחרות עליך. זה לטוס לייצג את המדינה עם הדגל, זה משטר אימונים כמעט כל יום בשבוע, חדר כושר, ויש את העניין של להיות במשקל מתאים לתחרות שזה דורש הרבה משמעת ואחריות אישית".

עד כמה הייתה קשה ההחלטה לפרוש מג'ודו?

"זאת הייתה אחת ההחלטות הכי גדולות שעשיתי בחיים. כשהייתי בן 16 החלטתי לוותר על להיות ספורטאי פעיל או מצטיין בצבא. כך יכולתי להשקיע בכל הדברים האחרים, בלימודים, בתנועת הנוער, אך הדבר העיקרי שבשבילו עזבתי את הג'ודו היה הצבא וקורס הטיס. התכווננתי לזה בכל הכוח ומאוד רציתי את זה. יש אנשים שמגיעים לקורס טיס כי הם רוצים את זה וחלק מהאנשים מגיעים לשם כי הם זורמים ומנסים. אני הייתי בחלק האנשים שמאוד רוצים את זה".

איך היו השלבים השונים לפני ובמהלך הקורס?

"היו הרבה שלבים עוד לפני הקורס ובכל שלב שעברתי הייתה התרגשות גדולה. בכל שלב שעברתי כתבתי למשפחה בוואטסאפ והייתי מאוד שמח. כל שלב כזה היה עוד צעד בדרך לחלום. במיוחד בקורס עצמו, כשעוברים שלב זה מרגש".

מהם הדברים שריגשו אותך בקורס טיס?

"יש כמה דברים שריגשו אותי. במהלך הקורס עצמו, שבו מאוד נהניתי להטיס את הכלים, להיות באוויר, ללמוד דברים שקשורים לפיזיקה, כך שהתוכן מאוד עניין אותי. דבר נוסף הוא זה שכשאתה טייס אתה הולך להיות משפיע. להיות טייס בחיל האוויר זה הדבר, הרבה דברים נמצאים בידיים שלך כדי לקבוע והרבה מזה קשור לביטחון המדינה".

עד כמה קשה בקורס טיס מבחינה חברתית?

"כל אחד מוצא את החברים שלו בקורס טיס, והיו לי כמה חברים מאוד טובים. האתגר הגדול היה יותר לקראת סוף השנה הראשונה כשהרבה חברים טובים נפלו מהקורס בשלבים השונים שהיו. כל כמה חודשים אתה צריך למצוא את החברים הטובים שלך מחדש, כי אחרים נפלו. לכן יש את הקושי החברתי בקורס".

מתי אתה הבנת שלא תמשיך בקורס?

"זה היה לאחר שנה וחצי שהייתי בקורס. סיימנו את אחד השלבים וידעתי שלא עשיתי אותו טוב כמו השאר, אך לא חשבתי שאפול מהקורס בגלל השלב הזה. לאחר שנפלתי מהקורס החלטתי להגיע לקורס של הפעלת מטוסים לא מאוישים מרחוק".

עד כמה זה היה קשה לא להמשיך בקורס?

"זה היה מאוד קשה. יחסית היה לי מעט זמן להתעסק בזה כי מהר מאוד הייתי צריך להתחיל את הקורס של התפקיד החדש, אז זה העסיק אותי כל הזמן. היה לי מאוד קשה והיו כאלה שעזרו ותמכו בי כדי שאגיע להחלטה להגיע לאיפה שאני נמצא עכשיו".

עכשיו כשאתה נמצא במקום החדש זה מפצה על האכזבה מהטיס?

"זה כן מפצה אך באופן חלקי. הרבה יותר מגניב להיות בקורס טיס, להיות בכלי שטס ועושה לופים באוויר, אז זה לוקח זמן עד שמתלהבים מלעשות דברים אחרים. אך הדבר הנוסף שהיה בקורס טיס שאהבתי זה העיסוק בביטחון המדינה. העניין פה הוא מאוד גדול בביטחון המדינה וזה משהו מאוד טוב פה. אנחנו לומדים הרבה על הכלים האלה, איך להטיס אותם ואיך להשתמש בהם בצורה הכי טובה כדי לעזור למדינה ולצבא".

יש עוד מחשבות לעשות באיזה שהוא זמן בעתיד קורס טיס אזרחי?

"היו לי את המחשבות האלה אחרי שעזבתי את הקורס טיס, אך כרגע אני לא מתעסק בזה. אני כמעט שנתיים בצבא וכל הזמן הייתי רק בקורסים. עוד מעט נתחיל את התפקיד ואני מחכה לזה בטירוף. אני רוצה לתרום ולעשות הרבה למען המדינה ולהתחיל להחזיר מכל מה שלמדתי בצבא".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *