מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כיצד נמנע מעוקץ ונוכלות של ׳אנשי מקצוע׳ בתחום המיזוג?

שם הכותב: אריאל פרץ (GetProSeo) - מדור פרסומי

אם גם אצלכם, רגע לפני שמתחיל הקיץ או  ממש בעיצומו, המזגן שלכם עושה בעיות או שמא החלטתם להתחדש במזגן חדש או להחליף את הישן בחדש ואתם מחפשים באזור המגורים שלכם איש מזגנים מקצועי ע"י חיפוש בגוגל לדוגמא טכנאי מזגנים בנתניה (מאחר לאף אחד מהחברים שלכם לא היה טכנאי מוכר להמליץ עליו) – המאמר הבא נכתב במיוחד עבורכם במטרה לאפשר לכם להכיר את ה"עקיצות" הנפוצות ביותר וכך להימנע ממצב שבו תצטרכו לשלם כפול  או לבחור בבעל מקצוע שאינו אמין.

בישראל מקרי הנוכלות רבים ויש לו מעט אנשים שמנצלים את תמימות דעתם של צרכנים שלא ממש מבינים עד הסוף בכל מה שקשור בשירותי תיקון מזגנים והתקנתם ולכן קריאה של הטקסט הבא תמנע מכם להיות הזבוב הבא שנופל למלכודת.

מהן שיטות העוקץ המוכרות?

בכדי שתוכלו להבין איך בוחרים טכנאי מזגנים בהרצליה, באזור השרון, המרכז, טכנאי מזגנים הפועל באזור הדרום או הצפון חשוב שתכירו כמה סיטואציות נפוצות שיגרמו לכם לחשוד כי לא מדובר באיש מזגנים אמין.

 

  • הצעות מחירים – פעמים רבות אנשים המכנים את עצמם בעלי מקצוע מספקים הצעת מחיר נמוכה בטלפון, רק במטרה להבטיח שהעבודה אכן תתבצע על ידם ואז כאשר הם מגיעים אליכם הביתה, ההצעה מתייקרת מכל מיני סיבות. אם מדובר בהתקנה של מזגן חדש חשוב לוודא האם אכן מדובר במחיר סופי, האם המחיר כולל התקנה, כולל הובלה, כולל מע״מ וכולל סתימת חורים הנקדחים. דרך נוספת למנוע התייקרות במחיר בעת ההתקנה היא לספק לבעל המקצוע את כל הידע הטכני בין אם זה אורך הצנרת, סוג התעלות וכדומה. במידה ומדובר בתיקון, כדאי להכיר את סוגי התקלות הנפוצות ולהבין פחות או יותר מה טווח המחירים המקובל בשוק בהתאם לתקלה. ככל שתגדירו מול בעל המקצוע בצורה יותר מדויקת מה השירות לו אתם זקוקים, כך תמנעו מצב של עלייה במחיר בעת הביקור.
  • מילוי גז – כאשר מדובר בדליפה של גז, מאוד חשוב שהתיקון יהיה יסוד וכי יתבצע תיקון של הדליפה. פעמים רבות צרכנים נוטים רק לבקש מילוי של גז בכדי לחסוך כסף, אבל בטווח הרחוק הם לא חוסכים אלא גורמים לבעיה לחזור בשנית. במידה וסוכם מראש מול טכנאי המזגנים כי אם הבעיה חוזרת אחרי המילוי, תתבצע בדיקה מקיפה שכרוכה בעלות גבוהה יותר, חשוב לוודא מולו שאכן יתבצע קיזוז וכי לא תשלמו פעמיים. חשוב שתבינו כי מילוי גז לרוב לא פותר את הבעיה אלא יגרום לכם לשלם סתם יותר כסף וחבל.
  • עונות השנה – התקופות הכי עמוסות עבור טכנאי ומתקיני המזגנים הם שיא הקיץ ושיא החורף – שם לרוב מתרחשות כל התקלות. בעלי מקצוע רבים מנצלים את העלייה בעבודה ומעלים גם את המחיר לכל תיקון בעשרות אחוזים. נסו שלא לרכוש מזגן חדש דווקא באמצע אוגוסט, אלא להיערך לזה כבר באביב, כנ״ל לגבי עונת החורף. בנוסף, מתקינים רבים יעדיפו לבצע תיקונים דווקא בעונות הפחות ״חמות״ ואת ההתקנה בעונות שבהן הביקוש עולה. הדרך למנוע מצב שבו גוזלים מכם אקטסרה כסף, היא פשוט על ידי השוואת מחירים ובדיקה של כמה הצעות מחיר במקביל.
  • ״לא כולל שירות״ – יש לא מעט טכנאי מזגנים שיגבו מכם כסף נוסף על שירותים הקשורים לקריאת השירות. מחיר ממוצע של דמי ביקור נע בין 150-280 שקלים אך המחיר כולל ניקוי של הפילטרים תחת מים נקיים, ניקוי קו ובדיקה בסיסית. מראש תוכלו למנוע קריאת שירות על ידי ביצוע תחזוקה בסיסית של הפילטרים בעצמכם, כל מה שצריך זה רק לשטוף, לייבש ולהחזיר למקום. יש גם טכנאים שלא רק ינקו את הפילטר ויגבו על זה אקסטרה, אלא גם יטענו כי עוד משהו לא בסדר, למרות שזה לא נכון. תוכלו לזהות טכנאי מזגנים מקצועי על ידי שיחה מוקדמת בטלפון, מי שישאל אתכם כמה שאלות מקצועיות, כנראה ירצה לחסוך לכם כסף ולא לגנוב מכם.

לסיכום, ידע זה כוח, ככל שתבינו איך הדברים עובדים, מהם החלקים הנפוצים הנוטים להתקלקל במזגן, תדעו כמה אחריות נשארה לכם, תכירו קצת את טווחי המחירים הפופולאריים ותשאלו את השאלות הנכונות שמופיעות במדריך הבא, כך תמנעו מצב שבו אתם מזמינים אליכם הביתה חאפר ותהינו מתיקון או התקנה מקצועיים על ידי בעל מקצוע ישר והגוף.

באדיבות אתר "טוב תודה"

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים