מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כיכר ציון במלוא הדרה

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

כמו כן סיימה עיריית נתניה, באמצעות ח.ל.ת, את שדרוג כיכר גורדון לרווחת הציבור ומשלימה בימים אלו את שיפוץ חזיתות המבנים, בסיוע משרד השיכון והאגודה לתרבות הדיור ואת התקנת הגגונים והכל על מנת להעניק מראה חזיתות אחיד לכיכר.

עיריית נתניה, באמצעות החברה לפיתוח נתניה (ח.ל.ת.) השלימה עבודות שדרוג נרחבות במתחם כיכר ציון. מדובר בעבודות מורכבות שכללו הטמנת מערכות החשמל והתקשורת מתחת לקרקע, הקמת חדרי טרפו, שדרוג מבנה השירותים הקיים, לרבות הקמת שירותי נכים במפלס העליון, פינות ישיבה, אלמנט מים מרכזי, במות דק, צמחייה, עיצוב ופיסול סביבתי ותאורה ייחודית והכל בעלות של כ- 7 מיליון ₪ .

יש לציין כי שדרוג הכיכר נעשה בהמשך לפיתוח הכיכר האינטראקטיבית החדשה ובמסגרת התפישה האדריכלית והתפקודית אותה מובילה מינהלת מרכז העיר כחלק מתהליכי ההתחדשות, לרווחת הציבור ובעלי העסקים במתחם.

אומרת בעניין ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: " העירייה עושה כל מאמץ במטרה לפתח מתחמי מגורים ותעסוקה חדשים ובמקביל – להשקיע בפיתוח מרכז העיר ההיסטורי, הנחשב לליבה ונשמתה של נתניה. עד כה, שידרגה העירייה את רחובות הנוטע, קראוזה, תל חי וכן את כיכר גורדון. בנוסף – השקיעה העירייה בפיתוח הכיכר האינטראקטיבית, שהפכה לכיכר שוקקת ואבן שואבת לתושבי העיר וכמובן לתיירים הפוקדים אותה."

עלוית פרויינד, ראש מינהלת התחדשות העיר: " תפיסת הפיתוח של כיכר ציון מדגישה את הראייה של פיתוח פיזי כמחולל שינוי מהותי. הכיכר תהייה מוקד להופעות של אמני רחוב, של נגנים  ושחקנים חובבים ותהווה נקודת משיכה ועניין על ציר שדרת הרצל בהמשך למוקד המרכזי בכיכר העצמאות והמדרחוב."

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *