מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כבוד השגריר

ביקור רשמי ראשון של שגריר צרפת בישראל, אריק דנון, התקיים בנתניה; תקווה גדולה לחיזוק קשרי ישראל וצרפת

מאת ברק גולן

שגריר צרפת בישראל, אריק דנון ורעייתו, התארחו בסוף שבוע שעבר בקמפוס הפרנקופוני של האקדמית נתניה – היה זה ביקורו הראשון של שגריר צרפת החדש בקמפוס.

פרופסור הרט, נשיא המכללה,  קלוד ברייטמן יו"ר הקמפוס הפרנקופוני , אבי סלמה חבר מועצת העיר ויו"ר חלת והממונה על הקליטה, שמואל צבע יו"ר הדירקטוריון של המכללה, סם פינטו יו"ר כי"ח ופרופסור דניס שרביט, אירחו את השגריר החדש והביעו את תקוותם כי הגעתו תסמן פתיחתו של פרק חדש ביחסי צרפת-ישראל.

השגריר אריק דנון הביע בקול רם את התפעלותו מהפעילות הפרנקופונית הענפה המתקיימת במכללה בכלל ובעיר נתניה בפרט, והביע את מחויבותו "לנתניה כמקום שבחר בפרנקופוניה", וכן את רצונו להיות נוכח ושותף מלא במהלך כהונתו.

אבי סלמה הביא את ברכתה של ראש העיר, מרים פיירברג איכר לשגריר ואת מחויבותה למכללה בכלל ולקמפוס הפרנקופוני בפרט, והזמין את השגריר לביקור וסיור נוסף יחד ראש העיר. כמו כן הדגיש חבר המועצה סלמה את הדיסוננס שקיים בכך שמצד אחד נתניה הינה העיר הדוברת צרפתית הראשונה בישראל ומצד שני "המכון הצרפתי" של השגרירות נעדר לגמרי מהעיר ואינו פעיל בה כלל.

השגריר הפתיע והזמין את הנוכחים להכין יחד תכנית עבודה משותפת עם השגרירות, על מנת לשלב כוחות ולתת מענה מצד השגרירות והמכון הצרפתי לצרכים בשטח.

"אין ספק, כי שיתוף פעולה זה יישא פרי ויתרום לקידום ההשכלה, החינוך והתרבות בעיר, ובעיקר יתרום לקהילה הדוברת צרפתית החשובה המתגוררת בה", הדגיש סלמה בדברי תודה.

השגריר דנון אף הוזמן לערב פתיחת הקמפוס הפרנקופוני שיתקיים ב- 17 בנובמבר במכללה במעמד הברון דוד דה רוטשילד – אירוע לו מוזמנים רבים מראשי הקהילה הפרנקופונית מכל רחבי הארץ.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *