מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חליפות גברים – האם חליפות מתאימות לגבר הישראלי

שם הכתב: נמרוד דקר (Major Boost) - כתבה פרסומית

מעת לעת עולה בתקשורת הישראלית, בפרט במדורי האופנה, מדוע גברים בישראל לא ממהרים ללבוש חליפות. הרי מדובר בפריט אופנה שאין גבר במערב שמוכן לוותר עליו, אין גבר במערב שלא מחזיק בארון שלו כמה וכמה חליפות, עבור פגישות עסקים, אירועים מיוחדים ואפילו ליום יום. בישראל המצב שונה.

מצד אחד, ניתן למצוא חנויות שמוכרות חליפות גברים לאירועים רשמיים, חתונות, טקסים ואפילו בר מצווה. אין גבר שיוותר על כך חליפות באירועים אלו. מצד שני, ביום יום, במסגרת  של עבודה ובמסגרות אחרות, אנחנו כמעט ולא נראה גברים בחליפות אלא אם כן הם מחויבים לכך, למשל מגישי טלוויזיה, פוליטיקאים, עורכי דין, כלומר מקצועות שהכבוד והיוקרה שלהם מחייבת.

חשוב לומר, שבמהלך השנים היו ניסיונות הולכים וחוזרים של גורמים שונים להכניס חליפות גברים לאופנה. יכולנו לראות גברים מאירופה ומצפון אפריקה, שלובשים חליפות, יכולנו לראות אמנים ודמויות ציבוריות שונות לובשות חליפות גברים. אך נדמה שיותר מדי גורמים הפריעו ועל כן, בישראל החליפות פחות תופסות מקום בארון הבגדים של הגברים או לפחות הן לא פריט לבוש סטנדארטי כמו בארצות הברית או באירופה.

מדוע גברים ממעטים ללבוש חליפות בישראל וכיצד גורמים להם להשתנות

ישנן שתי סיבות עיקריות מדוע גברים ממעטים ללבוש חליפות בישראל. הראשונה היא מזג האוויר, השנייה היא האווירה.

כידוע, 10 חודשים בשנה, בערך, מזג האוויר בישראל הוא חם. גם בימי החורף, אנחנו לא מתמודדים עם גשמים וסופות רציניות כמו באירופה ובארצות הברית. ההבדל בין מזג האוויר הישראלי בקיץ לבין זה האירופאי או האמריקאי, שבישראל יש גם לחות מאוד גבוהה. לכן היכולת ללבוש חליפה היא קצת מוגבלת, בוודאי אם אנחנו נמצאים בתנועה ולא במשרד ממוזג.

כאן מגעים לנקודה השנייה. במזרח התיכון, האווירה היא אחרת, יותר קלילה, יותר זורמת, הרבה יותר פשוטה, מאשר באירופה המעונבת, הרשמית, והמאוד מסודרת וסגורה או בארצות הברית, שם זה הרבה יותר קרוב לאירופה. לכן לישראלים מאוד קשה עם בגדים רשמיים כמו חליפות. אנחנו יותר גברים של טי שרט או חולצות מכופתרות. חליפה זה כבר צעד אחד קדימה, שרבים מאיתנו מתקשים לעשות.

בכל זאת, אנחנו יכולים לראות לא מעט גברים לובשים חליפות באירועים רשמיים, כאמור. למה זה? ראשית, כי מדובר באירוע חד פעמי, מיוחד, אירוע מרגש אשר אי אפשר לבוא אליו לבושים בבגדים רגילים.

שנית, מאחר ואנחנו רואים שינוי באופי החליפות, הרבה יותר קלילות, פחות רשמיות, מבחר גדול יותר של חליפות אשר מתאימות למזג האוויר ולאווירה בישראל. כמובן שהשינוי הוא לא רק בישראל, אלא שינוי כללי שובע ממעבר מגישות שמרניות לגישות יותר פתוחות, בישראל זה מצליח, מאחר ומראש היה קושי ללבוש את החליפות הכבדות והשמרניות, אז כעת עם החליפות בסגנון החדש, קל יותר להתחבר אליהן.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *