מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חזון שהפך למציאות

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי

ביום שני השבוע, הגיע לקמפוס למצטיינים ולמחוננים ע"ש ליילה חלילי, הנדבן אדוארד חלילי שתרם לפתיחתו של הקמפוס כ – 6 מיליון שקל. חלילי עמד מקרוב אחר העבודות הנרחבות שבוצעו בבית הספר וכן למד מפי אנשי המקצוע את התוכניות החינוכיות שגיבש מינהל החינוך, בשיתוף השירות הפסיכולוגי-חינוכי לטובת קידום תלמידי הקמפוס. כמו כן ביקר חלילי בגן הילדים החדש שנפתח בבית הספר, אשר נועד להוות מסגרת חינוכית שתזין את הקמפוס הייחודי. הטכס נערך במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, הממונה על החינוך, עקיבא יצחקי, מנכ"ל העירייה, אבי בן חמו, ראש מינהל החינוך, טובה דולב יו"ר קרן נתניה שמואל צבע ומנכ"ל קרן נתניה, שלומי וורנר.

 

 

"חזון שהפך למציאות". כך הגדיר ביום שני השבוע הנדבן אדוארד חלילי את פתיחתו של  קמפוס ליילה חלילי למצטיינים ומחוננים, שנפתח השנה בבית הספר נורדאו הוותיק. חלילי התקבל בבית הספר בהרבה התרגשות והתכבד בקביעת מזוזה. בדברי ברכתו, ציין חלילי כי במשך שנים ביקש למצוא פרוייקט שבאמצעותו יוכל להשפיע ולהטביע חותם ובתוך כך, בדק בכמה רשויות עד שמצא את העיר נתניה ואת העומדת בראשה, מרים פיירברג-איכר, כפרטנר ראוי להוביל את הפרוייקט המנגיש את ההשכלה ונוגע במאות תלמידים, שניחנו בכישורים מיוחדים. בהמשך הודה לראש העיר "ששמה הולך לפניה" על שהרימה את הפרוייקט בזמן כל כך קצר וכן לכל מי שעזר לו להגשים את החזון, המלווה אותו עוד מימיו הראשונים כסטודנט.

 

ראש העיר הגדירה בדבריה את חלילי כ"ידיד נאמן של עם ישראל" ובתוך כך – הודתה לו וכן למנהלת בית הספר ולצוות החינוך וכמובן לעובדי העירייה ובראשם למנכ"ל, אבי בן חמו ולמערך התפעול ובינוי מוסדות החינוך שהצליחו להביא בפרק זמן קצר, לסיומו והעמדתו בהצלחה של מבנה בית הספר, לפתיחת שנת הלימודים הנוכחית.

"קיבלנו מתנה" ציינה פיירברג "תודה על הנדיבות שלך ועל התרומה הנהדרת שלך. אני יודעת שהיא גרמה אושר לנכדתך, שלכבוד בת המצווה שלה תרמת את תרומתך, אבל היא גרמה אושר לעוד מאות ילדים שהחלו את לימודיהם השנה בבית הספר."

 

יש לציין כי השירות הפסיכולוגי חינוכי התפתחותי בעירייה שותף ומלווה את התוכנית הפדגוגית בבית הספר משלב הקמת הגן, בניית התוכנית הפסיכו-חינוכית וליווי הצוות, הילדים והוריהם.

במסגרת זו, ינחה השירות הפסיכולוגי קבוצות לילדים לפיתוח האינטליגנציה הרגשית ובנוסף ינחה סדנאות גם להורים שמטרתן לסייע להורים ליצור קשר הרגיש ליכולות ילדיהם ומותאם לצרכיהם.

שולמית בן עמי, המנהלת החדשה של הקמפוס ציינה כי הקמפוס מחוייב להצלחתו של כל תלמיד ותלמיד בתחום הלימודי חברתי ורגשי. בהמשך פירטה את חזון הקמפוס, הכולל כן קהילת הורים איכפתית ומעורבת,  אשר רואה בחינוך ילדיה את הנושא החשוב ביותר על סדר יומה. "סוד ההצלחה שלנו יתמצה באהבת התלמידים, נתינה בלתי פוסקת, ובהובלתם להצלחה. האחריות שאנו נוטלים היא חלק מחזון של התוויות דרך בעיצוב הדור הבא. בוגרים עצמאיים מוסריים, ערכיים, מחוברים לארץ, למדינה ולמורשתה."

 

 

תגובה אחת

  • מאת ויקטור בר:

    כל הכבוד לנדבן חלילי ולראש העיר מרים פיירברג שמצליחה להביא לעיר פעם אחר פעם תרומות לפרויקטים חיוביים מאוד

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים