מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חוגגים עצמאות עם ילדים עם צרכים מיוחדים

חניכי מרכז הנוער "מקום בלב" של OU ישראל בנתניה בפעילות משותפת עם ילדים עם צרכים מיוחדים מעמותת "עת לעשות".

לקראת חגיגות ה- 70 למדינת ישראל, חניכי מרכז הנוער "מקום בלב" של OU ישראל בנתניה הלכו לשמח חניכים מעמותת "עת לעשות", עמותה הפועלת למען ילדים עם צרכים מיוחדים. 12 ילדים הגיעו יחד עם 12 מדריכים ובנות השירות הלאומי ליום כיף מושקע, של שבירת שגרה ושינוי אווירה מרענן, בהובלת קובי זיאת, רכז מפעלים ארצי בארגון OU ישראל.

 

הנערים והילדים התחלקו לקבוצות מגוונות ונהנו מפעילות אתגרית ברובי לייזר טאג ומסדנאות O.D.T, למדו על חשיבה יצירתית, קבלת השונה, עבודה בקבוצה תוך שיתוף פעולה וערבות הדדית. לאחר הפעילות המוצלחת והמאתגרת התכנסו כולם לחגיגת יום עצמאות קלאסית שכללה, כמובן, מנגל מסורתי ומפנק.

 

"הנוער ממקום בלב ארגן אירוע  מושקע ביותר ונתנו תשומת לב עד לפרטים הכי קטנים. היה מרגש לראות קבוצת נוער שבדרך ככל פחות מתנדבת עם אנשים עם צרכים מיוחדים", אומרת מירב חורי, מעמותת "עת לעשות",  "החשיבות של היום כיף הזה הייתה בעיני בחיבור בין שתי העמותות, בין שתי קבוצות שונות של בני נוער . מהצד שלנו כעמותה, חשפנו את הפעילות שלנו, את המודעות לילדים מיוחדים בקרב אוכלוסיית נוער שאנחנו לא פוגשים אצלנו ומאוד נשמח לכך".

 

פעילות זו הינה חלק מהמפגשים השוטפים המתקיימים מידי שבוע במרכזי הנוער של "מקום בלב", שם רואים חשיבות גדולה במפגש של החניכים עם קבוצות נוער נוספות בעיר. פעילות זו נעשתה לכבוד יום העצמאות ה – 70 למדינה "אמנם מדינת ישראל קיימת 70 שנה אבל הערבות ההדדית והאחדות של עם ישראל קיימת מעל 3000 שנה" אומר הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU ישראל, "בזמנים כאלו מרכזי הנוער שלנו 'מקום בלב' מובילים מהלך רחב חיזוק ערך הנתינה כאשר החניכים הופכים ממקבלים לנותנים. חגיגות 70 לישראל זה זמן טוב לעשיה למען האחר ולתת לו סיבה לשמוח וגאה באזרחים הדואגים אחד לשני".

 

מרכזי הנוער של ארגון OU ישראל פרוסים ב – 21 ערים בישראל ומצמיחים מנהיגות צעירה קהילתית, ומספקים מענה חברתי, חווייתי וערכי לבני נוער רבים. זאת באמצעות מדריכים מקצועיים ותכנית שנתית הכוללת חוויות, פעילויות ערכיות, סדנאות צמיחה וחיזוק אישי, טיולים, תכניות בר ובת מצוה, ושאר פעילויות שונות: התנדבות, חגים, עזרה לקהילה ועוד. ארגון OU ידוע כארגון היהודי הגדול בעולם, הפרוש על פני 92 מדינות ומאגד כ-1000 קהילות יהודיות אורתודוכסיות באמריקה הצפונית.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408