מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

זמן לשון

שם הכתב: אפי ישראל זמן לשון תלמידי ישיבת בני עקיבא באקדמיה ללשון עברית בירושלים

תלמידי בית החינוך "יבנה" בשיתוף מחנכות הכיתות והרכזות לשפה העברית – החליטו לציין בצורה פעילה את יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, מחיה השפה העברית במוקדים שונים ובמגוון פעילויות, לרבות משחקים, יצירת בולים, עיטור פתגמים ואף השתתפות בחידוני ידע, בקיאות ושירה בעברית.

בישיבת בני עקיבא, קיימו התלמידים חידון בנושאים שונים הקשורים בשפה העברית, בו נטלו חלק 12 מתמודדים. בסופו של החידון הוכרז אבישי אברמוף מכיתה ח', כ"אלוף העברית לשנת תשע"ו.  בתואר "סגן אלוף העברית" זכה אריאל לוי מכיתה ח' ובמקום השלישי זכה דביר ציאדה מכיתה ח'.

בהמשך – ביקרו תלמידים מן הישיבה ובהם אלוף העברית לשנת תשע"ו וסגנו, באקדמיה ללשון העברית בירושלים ושמעו שיחות מפי דורית קדרי, אשר סקרה בפניהם את תולדות השפה ואת סיפור חייו של אליעזר בן יהודה. במהלך הסיור נחשפו התלמידים לחדרו של אליעזר בן יהודה בו חיבר את המילים החדשות, צפו בכתב ידו וכן במחקרים שביצע, אשר בסופן הוכנסו מילים חדשות לשפה העברית.

את הביקור סיכמו בהרצאה מרתקת על אופן קבלתן ואישורן של מילים חדשות בשפה העברית, אותה העבירה ד"ר רונית גדיש, המשמשת כחברת הוועדה לאישור מילים באקדמיה ללשון עברית.

יש לציין כי תודות לעניין שגילו התלמידים בביקור  – החליטה המחלקה לחינוך לשוני בישיבה, בהובלתו של המורה עדי דוד, להמשיך ולחזק את הקשר לשפה ולמוסד העליון של השפה העברית.

 העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408