מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

והדרת פני זקן?

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

ניצולת שואה שהתאלמנה טוענת כי שיפוצניק מנתניה הונה אותה בעסקת רכישת נכס בארה"ב

הגישה תביעה בסך של כ-300 אלף ש"ח לבית משפט השלום בנתניה; טוענת ששילמה לו 70 אלף דולר עבור דירה שרכש ב-42 אלף דולר

 

ל', ניצולת שואה בת שמונים, אשר התאלמנה בחודש יוני 2017 מבעלה, הגישה תביעה בסך 302 אלף ₪ נגד שיפוצניק ויזם מנתניה. בתביעה שהוגשה בשבוע שעבר בבית משפט השלום בנתניה, באמצעות עו"ד דור חזקיה, ממשרד חזקיה-חכמון, נטען לעוקץ סביב עסקת רכישת נכס בארה"ב.

 

לפי התביעה, השיפוצניק היה מצוי בסביבת בני הזוג כשנה לפני הפטירה והציג את עצמו כמי שבא לסייע להם וכאדם הגון אב לילדים ונשוי. מעת לעת שילמו לו בני הזוג מאות אלפי שקלים על שיפוצים למיניהם. לאחר שבעלה נפטר, בתקופת האבל, הציע לל' לרכוש נכס בארה"ב. היא שילמה לו מיד את מלוא הסכום שדרש 70,000 דולר וחתמה על הסכם שנתן לה, אשר כינה אותו "השקעה משותפת". כספי השכירות מהנכס היו מיועדים לסייע לבנה, שהוא פסנתרן ידוע מארה"ב.

 

בדיעבד הסתבר כי השיפוצניק רכש לפני כן לעצמו את הנכס בסכום של 42,000 דולר והוא היה הצד השני של העסקה, ללא ידיעת ל'. עוד הסתיר גם את עמלתו ורווחיו. בהסכם דאג שרק הוא ישלוט על הכספים ושיוזרמו לו תשלומים שוטפים ועמלות מהנכס לכל חיי האלמנה וגם לאחר מותה יורשיה יהיו חייבים לשיפוצניק. ל' טוענת שזוהי מרמה שתוכננה מראש וכי השיפוצניק הוליך אותה שולל. לטענתה, בדיעבד הבינה כי נפלה קורבן ופנתה לבנה לעזרה, ואז התגלתה התמונה האמיתית.

 

לפי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד חזקיה, נטען כי, השיפוצניק פעל בדרך נפסדת וניצל את מצוקתה של ל' כשנותרה לבדה וכי ההסכם מבוטל בשל הטעיה ועושק. לטענת ל', השיפוצניק מציג חזות תמימה ויש לו כשרון מיוחד "להסביר" כל דבר תוך שהוא גורם להתשה ובלבול. השיפוצניק טען מצידו שזכותו לממן על חשבונה את ההוצאות כמו טיסות לינה והקמת חברות בארה"ב וסירב לבטל את ההסכם כי לדבריו ל' תפסיד את כל הכסף עקב הוצאות של ברוקרים ועורכי דין.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן