מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הרכבת מתקרבת

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי Beautiful railway station with modern high speed red commuter train with motion blur effect at sunset in Nuremberg, Germany. Railroad. Vintage toning. Railroad travel background, tourism. Industrial

חרף התנגדותה של העירייה למועד פתיחת תחנת הרכבת ספיר ופניות והתראות חוזרות ונשנות בנושא, רכבת ישראל ומשרד התחבורה ישיקו את תחנת הרכבת ספיר, שהוקמה בלב פארק התעסוקה והעסקים הדרומי – בשבוע הקרוב.

כידוע, מאז כניסתה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר לתפקידה, דרשה פיירברג ממשרד התחבורה לאשר לנתניה תחנת רכבת נוספת, וזאת כדי להגביר את הנגישות התחבורתית לנתניה וממנה ולהמשיך ולמנף את איזור התעסוקה ספיר, תוך כניסתן של חברות עוגן כלכליות נוספות לפארק התעסוקה. אלא שמועד השקת התחנה נקבע חרף התנגדותה של העירייה אשר סברה כי יש להשיק אותה רק בתום השלמת כל העבודות במתחם למען בטיחות התושבים והסדר התחבורתי.

מכתבים ברוח זו, העבירה העירייה כמוזכר, הן לרכבת ישראל והן למשרד התחבורה, אבל כאמור ללא הועיל.

 

אי לכך, פונה העירייה לציבור המשתמשים להגיע לתחנה באמצעות קווי התחבורה הציבורית בלבד ולא ברכבו הפרטי.

 

יש לציין כי על פי סיכום שהגיעו אליו בזמנו ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, מ"מ, אינג'. אלי דלל וכן שר התחבורה, ישראל כץ וצוות משרדו, צפוייה הרכבת לבצע גם עבודות שדרוג ברחובות הסמוכים לתחנה ובהם: רח' יד חרוצים, התרופה, הבונים ופינת רח' האמנות, בהשקעה כוללת של כ – 5 – מיליון שקל.

עוד בתכנון – הקמת חניון נוסף ל – 500 כלי רכב מדרום לתחנת הרכבת (כך שבסה"כ יוכשרו במקום כ – 800 מקומות חנייה) בעלות של כ – 7 מיליון שקל, הקמת מסוף ל – 25 אוטובוסים בעלות של כ – 3 מיליון שקל והכשרת שביל לאופניים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408