מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

העצמה אישית: כוחה של אמונה

סיפור עם (מקור לא ידוע). עשיר גדול היה נוהג לצאת מדי פעם לטייל בשוק, לראות מה קורה בקרב העם. יום אחד לבש את מיטב בגדי המעצבים, נעל את הנעליים החדשות ויצא לטייל ופתאום באמצע השוק, נעל ימין נקרעה.

מאת אופירה רכטר, מאמנת להתפתחות אישית

מצא העשיר סנדלריה ונכנס פנימה, הסנדלר לקח את הנעל, חתך, הדביק ותפר. העשיר בא לנעול את הנעל והבחין כי התפירה של הסוליה עקומה והתיקון מכוער. ״מה קורה לך? זו עבודה של בעל מקצוע, אתה סנדלר אתה?״ גער בו העשיר.

״אנא סלח לי״ פנה אליו הסנדלר, ״אני עני ובקושי מתפרנס, יש לי שמונה ילדים שיהיו בריאים והנה הבת הגדולה הגיעה לפרקה ואין לי במה לחתן אותה. ראשי מלא דאגות עד כי איני מסוגל להתרכז בעבודה״ כך אמר הסנדלר ובכה.

לקח אותו העשיר אל ביתו, נכנסו לבית והעשיר ניגש לכספת והוציא משם כיכר זהב ואמר: ״כל פעם שתצטרך לחתן אחד מילדיך פרוס לך פרוסת זהב״.

אחז הסנדלר בהתרגשות בכיכר הזהב, חזר לביתו ושמר אותה במקום מסתור. מאותו היום, הסנדלר עבד בשמחה וללא כל דאגה ליום המחר. עבודתו המקצועית נפוצה למרחקים והחלו להגיע אל הסנדלר אנשים מכל הכפרים והעיירות שמסביב ובמשך הזמן הקים הסנדלר מפעל לנעליים והפך לאחד מעשירי הארץ.

יום אחד יצא הסנדלר העשיר לטייל בשוק וראה אדם ממרר בבכי. פנה אליו ושאל אותו על מה ומדוע הוא בוכה וכשהאיש ענה כי הוא עני ואין לו ולילדיו מה לאכול, הזמין אותו הסנדלר אל ביתו ונתן לו את כיכר הזהב ואמר לו: ״כשתצטרך כסף, פרוס לך פרוסת זהב מכיכר זו, מכור אותה וכך לא תצטרך לדאוג יותר״.

לקח העני את כיכר הזהב עם מלא ספיקות וכשהגיע לביתו, לקח פטיש והיכה על כיכר הזהב ולהפתעתו אכן רק ציפוי דק של שכבת זהב הייתה בכיכר ומתחת למעטה הזהב הדק היה גוש ברזל חלוד. העני נדהם וכעס, רץ לביתו של הסנדלר העשיר וקרא בכעס ״למה רימית אותי?, כיכר זו כולה ברזל ורק הציפוי שלה זהב״.

התבונן הסנדלר העשיר באיש העני ובכיכר הברזל שבידו ולאחר רגע של שקט אמר לו ״מעניין, גם אני קיבלתי ברגע של ייאוש את כיכר הזהב הזו, אלא שהגישה שלי הייתה שונה משלך. אני האמנתי במתנה ואילו אתה הטלת ספק במתנה. אתה מבין, האמונה היא כיכר הזהב האמיתית ובזכות אמונתי הצלחתי להגיע למה שהגעתי״.

מוסר השכל: כשאנחנו בוחרים במה להאמין, אנחנו בוחרים איך תיראה המציאות שלנו!

לטיפים נוספים או שאלות מוזמנים לכתוב לי בדף העסקי שלי: אופירה רכטר – לצאת מאזור הנכות אל האור. נייד: 050-4602214

צילום: יונתן בלום

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *