מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

המצילים חזרו לחופים

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי חופים צלולים קו הים - רן אליהו (4)

המצילים בכל רחבי הארץ ישובו לעבודה סדירה , תנאי השכר והעבודה של מצילי דור ב' ישופרו בהשוואה למצילי דור א, מצילי דור א' יקבלו תוספות שכר לקראת פרישתם, שירותי ההצלה בחופי הים יינתנו שמונה חודשים בשנה ולא שישה כפי שהיה עד היום.  ההסכם יהיה בתוקף ל-10 שנים שבהן יישמר שקט תעשייתי.

 

בתום משא ומתן שהתנהל היום (ה') בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, סגן שר האוצר יצחק כהן, יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס, יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד והממונה על השכר בפועל באוצר יוסי כהן הגיעו הצדדים להבנות. אי לכך ישובו המצילים בכל רחבי הארץ לעבודה סדירה החל ממחר (ו') בבוקר. ההסכם יהיה בתוקף במשך 10 שנים במהלכן יישמר שקט תעשייתי.

 

כחלק מההסכם הצדדים הגיעו להבנות לשיפור משמעותי של תנאי השכר והעבודה של מצילי דור ב', בהשוואה למצילי דור א'. מצילי דור ב' שעד עתה השתכרו שכר נמוך בהרבה ביחס לעובדים הוותיקים יקבלו תוספות שכר בגובה של 3,600 שקל באופן מדורג, כאשר חלק מהתוספת מותנה בביצוע. כמו כן סוכם כי למצילי דור ב' ייפתח מסלול קידום בדרגות ומנגד, קביעות תינתן רק לאחר ארבע שנות ניסיון. עוד הוחלט כי המצילים יעבדו עבודה מלאה בסופי שבוע – דבר שישפר את השירות למתרחצים ובמקביל יוגדל התגמול עבור שעות עבודה אלו.

 

עוד סוכם כי מצילי דור א' יקבלו תוספת של 5% בעת פרישתם, ובנוסף, עם הגעתם לוותק של 25 שנה, יוכלו לצבור תוספות של עד 5% נוספים. כמו כן, בשל העובדה שמקצוע המציל מקצוע שוחק ולנוכח רצון הרשויות המקומיות לרענן את השורות, סוכם שמצילים שיגיעו לגיל 60 יוכלו לפרוש בתוך שנתיים בתנאים מיטיבים.

 

ההבנות כוללות גם בשורה לציבור הרחב: שירותי ההצלה בחופי הים יהיו פתוחים שמונה חודשים בשנה ולא שישה כפי שהיה עד היום.

 

עם סיכומם של הדברים אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן כי "אני שמח לבשר על סיום הצעדים הארגוניים ומברך על ההבנות אליהן הגענו. אני מודה לסגן שר האוצר איציק כהן על הירתמותו לנושא וליו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד על הובלת המשא ומתן והחתירה למציאת פתרון. אני סמוך ובטוח כי המצילים ברחבי המדינה ימשיכו לבצע את עבודתם באופן מסור ויעמדו על משמרתם למען האזרחים. אני מאחל לכל הציבור הישראלי המשך עונת רחצה מהנה ובטוחה".

 

יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד אמר: "אני שמח שהגענו להסכם היסטורי שאמור לפתור את בעיית ההצלה במדינת ישראל לעשר השנים הקרובות. הצלחנו לשפר את תנאי השכר של כלל המצילים במדינת ישראל ואני סמוך ובטוח שהמצילים ימשיכו לתת את השירות הטוב ביותר לרוחצים".

 

סגן שר האוצר איציק כהן אמר כי: "המחשבה שחופי הרחצה יהיו מופקרים בחופש הגדול וימשיכו לגבות קורבנות הדירה שינה מעיני. אני מברך את כל הגורמים המעורבים שהגיעו לסיכום. כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם מלא".

 

יו״ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס:  "אני מברך על ההסכם שנחתם היום. ההסכם יסדיר לטווח ארוך את תנאי השכר של המצילים ויעניק להם תמורה ראויה בעבור עבודתם, וכן יאפשר לכל תושבי מדינת ישראל ליהנות משירותי הרחצה באופן סדיר ובטוח".

 

יו"ר ארגון המצילים הארצי אבי אפיה: "אני קורא לכל חברי המצילים לשוב לעבודה סדירה ממחר בבוקר. המצילים ימשיכו לתת את שירותי ההצלה הבטוחים והאיכותיים ביותר לרווחת הציבור הישראלי".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408